Pogoń, która wystąpił w Krakowie osłabiona brakiem Damiana Dąbrowskiego i Sebastiana Kowalczyka, już do przerwy przegrywała 0:2. W 31. minucie samobójcze trafienie zaliczył Austriak Benedikt Zech, a w doliczonym czasie pierwszej połowy prowadzenie Wisły efektownym strzałem podwyższył Felicio Brown Forbes.

Tuż po przerwie Alexander Gorgon strzelił kontaktowego gola, lecz na więcej "Portowców" już nie było stać. Gospodarze awansowali dzięki temu na 10. miejsce w tabeli.

W poprzedniej serii Pogoń zremisowała u siebie z Piastem Gliwice 0:0, co oznaczało wówczas koniec serii sześciu zwycięstw "Portowców" w ekstraklasie. Natomiast teraz w Krakowie stracili oni pierwsze ligowe gole w 2021 roku.

Dotychczas aż w 12 meczach chorwacki bramkarz Pogoni Dante Stipica zachował czyste konto. Do tej pory puścił 10 goli, z czego cztery strzelili cztery strzelili mu piłkarze Wisły (w Szczecinie było 2:2).

Drużyna trenera Kosty Runjaica pozostała liderem z dorobkiem 35 punktów, ale w sobotę może zostać wyprzedzona przez Legię (obecnie 33). Broniący tytułu stołeczny zespół podejmie o godz. 15 w derbach Mazowsza Wisłę Płock.

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 2:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Benedikt Zech (31-samobójcza), 2:0 Felicio Brown Forbes (45+1), 2:1 Alexander Gorgon (49)
Żółta kartka - Wisła Kraków: Łukasz Burliga, Maciej Sadlok, Żan Medved. Pogoń Szczecin: Alexander Gorgon, Luka Zahovic, Jakub Bartkowski, Hubert Matynia
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)
Mecz bez udziału publiczności
Wisła Kraków: Mateusz Lis – Łukasz Burliga, Michal Frydrych, Adi Mehremic (39. Serafin Szota), Maciej Sadlok – Yaw Yeboah (69. Jakub Błaszczykowski), Patryk Plewka, Stefan Savic, Piotr Starzyński (69. Krystian Wachowiak) - Żan Medved (89. Chuca) – Felicio Brown Forbes
Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski (75. Adam Fączczak), Benedikt Zech, Mariusz Malec, Luis Mata (83. Hubert Matynia) - Michał Kucharczyk, Tomas Podstawski, Kamil Drygas (62. Santeri Hostikka), Alexander Gorgon, Kacper Smoliński (83. Mariusz Fornalczyk) - Luka Zahovic (75. Adrian Benedyczak)

Wyniki meczów 18. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:
PGE FKS Stal Mielec - Cracovia Kraków 0:0
Pozostałe mecze kolejki
2021-02-20:
Legia Warszawa - Wisła Płock (15.00)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok (17.30)
Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze (20.00)
2021-02-21:
KGHM Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa (15.00)
Lech Poznań - Śląsk Wrocław (17.30)
2021-02-22:
Piast Gliwice - Warta Poznań (18.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. PGE FKS Stal Mielec 17 3 6 8 18-30 15 -12
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze