"Górale" w 2021 r. nie przegrali spotkania ligowego. Wcześniej podopieczni Roberta Kasperczyka pokonali Legię Warszawa 1:0, Górnika Zabrze 2:1 i zremisowali z Cracovią 1:1.

Bielszczanie od pierwszego gwizdka ruszyli do ataku i w 12. min. objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Karola Danielaka przedłużył głową Marko Roginic. Piłka poszybowała w kierunku Rafała Janickiego, który popisał się celną "główką".

W 42. min. powinno być 2:0, ale Danielak z kilka metrów strzelił nad bramką.

Od mocnego uderzenia mogli zacząć drugą połowę gracze z Białegostoku. Po strzale Bojana Nastica, w 46. min. piłka odbiła się od słupka. Jednak gol dla Jagiellonii wpadł w 53. min. Wówczas Bartłomiej Wdowik dobrze dobił strzał Pawła Olszewskiego.

W 63. min. ponownie Wdowik stanął przed dogodną szansą do zdobycia gola. Jednak strzelił za lekko i Michal Peskovic obronił. Trzy minuty później piłka, po strzale Ariela Borysiuka i odbiciu się jeszcze od Janickiego, wpadła do siatki. Potem jednak sędziowie długo analizowali - przy pomocy systemu VAR - tę sytuację i ostatecznie główny rozjemca Szymon Marciniak zdecydował się gola nie uznać. Na spalonym przy tej akcji był jeden z graczy Jagiellonii.

Mimo okazji z obu stron i przedłużenia spotkania aż o siedem minut skończyło się ono wynikiem 1:1.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Rafał Janicki (12-głową), 1:1 Bartłomiej Wdowik (53).

Żółta kartka - Podbeskidzie Bielsko-Biała: Karol Danielak. Jagiellonia Białystok: Ariel Borysiuk, Martin Pospisil, Błażej Augustyn.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Mecz bez udziału publiczności.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Michal Peskovic - Filip Modelski, Rafał Janicki, Milan Rundic, Peter Mamic - Karol Danielak, Dominik Frelek (76. Jakub Bieroński), Jakub Hora (85. Serhij Miakuszko), Michał Rzuchowski, Marko Roginic (66. Mateusz Marzec) - Kamil Biliński (66. Peter Wilson).

Jagiellonia Białystok: Xavier Dziekoński - Paweł Olszewski, Bogdan Tiru (46. Ivan Runje), Błażej Augustyn, Bojan Nastic - Maciej Makuszewski, Martin Pospisil, Jesus Imaz, Ariel Borysiuk (74. Taras Romanczuk), Bartłomiej Wdowik (80. Fernan Lopez) - Fedor Cernych (80. Maciej Bortniczuk).