Irlandia Północna przedłużyła serię meczów bez porażki do 12. W ubiegły piątek łatwo poradziła sobie w Belfaście z Białorusią 3:0.

W Trnawie lepsze wrażenie sprawiała jednak drużyna gospodarzy, która stworzyła sobie więcej okazji bramkowych. Ostatecznie jednak żadnej nie wykorzystała. Od 65. minuty w jej barwach grał pomocnik Legii Warszawa Ondrej Duda.

W 30. minucie spotkania na boisku pojawił się Aaron Hughes i został pierwszym w historii tej reprezentacji piłkarzem z pola, który rozegrał w niej sto meczów. Zastąpił Craiga Cathcarta, który opuścił plac gry kulejąc po starciu z jednym z rywali. Urazu nabawił się też Kyle Lafferty, ale schodził z boiska w 55. minucie z uśmiechem na twarzy i wygląda na to, że nic poważnego mu się nie stało.

Irlandia Północna zmierzy się z biało-czerwonymi 12 czerwca w swoim pierwszym w historii meczu turnieju głównego ME. Później rywalizować będzie również z Ukrainą i Niemcami.

Z kolei Słowacy, którzy przed tygodniem "testowali" także Niemców (wygrali z nimi 3:1), trafili do grupy B z Anglią, Rosją i Walią.

Słowacja - Irlandia Północna 0:0