W jedenastce drużyny Bayeru Leverkusen rozpoczynającej mecz wyjazdowy z Benficą Lizbona znalazł się Sebastian Boenisch, drugi z polskich graczy „Aptekarzy”, Arkadiusz Milik, wszedł na boisko jako zmiennik na ostatnie 17 minut. Goście w Lizbonie niestety przegrali 1:2 i odpadli z rozgrywek.

>>>Benfica Lizbona - Bayer Leverkusen 2:1. Zobacz gole

Inny polski napastnik, Artur Sobiech z niemieckiego Hannover 96, także wszedł do gry z ławki - zagrał od 83 minuty spotkania z Andżi Machaczkała. Gospodarze byli bliscy odrobienia strat z pierwszego meczu (1:3), ale ostatecznie zostali wyeliminowani po remisie 1:1.

>>>Hannover 96 - Andżi Machaczkała 1:1. Zobacz gole

Obrońca Dariusz Dudka znalazł się na placu gry również na końcówkę meczu - wystąpił przez ostatnie cztery minuty, a jego UD Levante wygrało na wyjeździe z Olympiakosem Pireus 1:0 i oczywiście awansowało do kolejnej fazy Ligi Europy.

Ostatni z sześciu polskich piłkarzy występujących jeszcze w tych rozgrywkach, Łukasz Szukała, mecz Steauy Bukareszt z Ajaxem Amsterdam oglądał z ławki, rumuński zespół po dogrywce wygrał 2:0, w rzutach karnych było 4:2 dla Rumunów.

>>>Girondins Bordeaux - Dynamo Kijów 1:0. Zobacz wideo

Wyniki:
Benfica Lizbona - Bayer Leverkusen 2:1 (0:0)
pierwszy mecz: 1:0, awans Benfica.
Girondins Bordeaux - Dynamo Kijów 1:0 (1:0)
pierwszy mecz: 1:1, awans Bordeaux.
Chelsea Londyn - Sparta Praha 1:1 (0:1)
pierwszy mecz: 1:0, awans Chelsea.
Fenerbahce Stambuł - BATE Borysow 1:0 (1:0)
pierwszy mecz: 0:0, awans Fenerbahce.
Hannover 96 - Andżi Machaczkała 1:1 (0:0)
pierwszy mecz: 1:3, awans Andżi.
Liverpool FC - Zenit Sankt Petersburg 3:1 (2:1)
pierwszy mecz: 0:2, awans Zenit.
Olympiakos Pireus - UD Levante 0:1 (0:1)
pierwszy mecz: 0:2, awans Inter.
Dnipro Pietropietrowsk - FC Basel 1:1 (0:0)
pierwszy mecz: 0:2, awans FC Basel.
Lazio Rzym - Borussia Moenchengladbach 2:0 (2:0)
pierwszy mecz: 3:3, awans Lazio.
Olympique Lyon - Tottenham Hotspur 1:1 (1:0)
pierwszy mecz: 1:2, awans Tottenham.
Metalist Charków - Newcastle United 0:1 (0:0)
pierwszy mecz: 0:0, awans Newcastle.
KRC Genk - VfB Stuttgart 0:2 (0:1)
pierwszy mecz: 1:1, awans Stuttgart.

Pierwsze mecze 1/8 finału Ligi Europy zostaną rozegrane 7. marca, rewanże - tydzień później.