Najwięcej emocji było w Bazylei - FC Basel po regulaminowych 90 minutach i półgodzinnej dogrywce zremisował 2:2 (1:1) z Tottenhamem. Oba gole dla gości zdobył Amerykanin Clint Dempsey, trafienia dla gospodarzy były dziełem egipskiego napastnika Mohammeda Salaha oraz Alexandra Dragovicia.

W pierwszym meczu tych drużyn było także 2:2, o tym, kto awansuje, zadecydowały dopiero rzuty karne - w nich lepsi byli Szwajcarzy, zwyciężając 4:1.

>>>Basel - Tottenham 2:2 (4:1 w karnych). Zobacz gole

Lazio Rzym zmierzyło się u siebie z Fenerbahce Stambuł, gospodarze po porażce w pierwszym meczu (0:2) potrzebowali do awansu trzybramkowej wygranej. Nadzieję na osiągnięcie celu dał gol Bośniaka Senada Lulićia zdobyty po godzinie gry, ale goście wyrównali za sprawą Canera Elkina i mecz zakończył się remisem 1:1, premiującym Fenerbahce.

>>>Lazio - Fenerbahce 1:1. Zobacz gole

Zespół Newcastle United zagrał na St. James’s Park przeciwko Benfice Lizbona z zamiarem odrobienia dwubramkowej straty z pierwszego meczu (1:3). Połowę zadania "Sroki" wykonały w 71. minucie - gola zdobył Senegalczyk Papisse Cisse. Na więcej goście z Lizbony nie pozwolili, co więcej, sami strzelili bramkę - w ostatniej minucie meczu trafił Argentyńczyk Eduardo Salvio. I tak, jak wyżej, tak i tu po remisie 1:1 awansowali goście.

>>>Newcastle - Benfica 1:1. Zobacz gole

Chelsea przegrała co prawda z Rubinem Kazan 2:3, ale pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem angielskiego zespołu 3:1. W czwartkowym rewanżu bramki dla londyńczyków uzyskali Fernando Torres i Victor Moses, gole dla Rubina padły po strzałach Ivana Marcano, Gokdeniza Karadeniza oraz Bibrasa Natcho.

>>>Rubin - Chelsea 3:2. Zobacz gole

Losowanie par półfinałowych Ligi Europy - a także półfinałów Ligi Mistrzów - odbędzie się w piątek w szwajcarskim Nyon.