W zeszłym tygodniu hiszpańska drużyna przegrała na Estádio do Dragão 0:1 i w rewanżu podopieczni Unaia Emery'ego musieli wygrać przynajmniej dwoma bramkami. Tej sztuki dokonali Ivan Rakitić (w 5. minucie wykorzystując rzut karny), Vitolo (26. minuta), Carlos Bacca (29. minuta) i Kevin Gameiro (79. minuta). Honorowe trafienie dla Porto zaliczył w doliczonym czasie gry Ricardo Quaresma.

Najwięcej emocji było w meczu Valencia - FC Basel. Drużyna z Hiszpanii przegrała w zeszły czwartek 0:3 i musiała wygrać czterema golami, aby awansować do kolejnej rundy. Po regulaminowym czasie gry było 3:0 dla Valencii i o tym kto zagra w półfinale Ligi Europy musiała zadecydować dogrywka. W niej dwie czerwone kartki obejrzeli piłkarze mistrza Szwajcarii: w setnej minucie z boiska musiał zejść Marcelo Diaz, a pięć minut później Gaston Sauro. Gole na wagę awansu dla Valencii strzelili w 114. minucie Francisco Alcacer, oraz w 118. minucie Juan Bernat.

Prócz Sevillii i Valencii, do półfinału Ligi Europy awansowały drużyny Juventusu Turyn i Benfiki Lizbona.

Wyniki wszystkich meczów:
>>>Benfica Lizbona - AZ Alkmaar 2:0 (w dwumeczu 3:0, awans Benfiki). Zobacz gole
>>>Juventus Turyn - Olympique Lyon 2:1 (3:1, awans Juventusu). Zobacz gole
>>>Sevilla FC - FC Porto 4:1 (4:2, awans Sevillii). Zobacz gole
>>>Valencia CF - FC Basel 5:0 (5:3, awans Valencii). Zobacz gole

Losowanie par półfinałowych odbędzie się w piątek (11 kwietnia) w Nyonie.