Najwięcej emocji było w Sankt Petersburgu, gdzie Zenit odrobił straty z pierwszego meczu i prowadził 2:1, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Sevilla wyrównała w 85. minucie, a bramkę na wagę awansu strzelił Kevin Gameiro. Cały mecz w barwach hiszpańskiego zespołu rozegrał Grzegorz Krychowiak.
Łukasz Teodorczyk grał pierwsza połowę w Dynamie Kijów w meczu z Fiorentiną, ale jego zespół przegrał na wyjeździe 0:2 i odpadł z rozgrywek.

Awans wywalczył inny ukraiński klub, Dnipro Dniepropietrowsk, który pokonał u siebie Club Brugge 1:0.

Czwartym półfinalistą jest Napoli. Włosi w rewanżu zremisowali z VfL Wolfsburg 2:2, ale na wyjeździe zwyciężyli 4:1.

Losowanie par 1/2 finału w piątek 24 kwietnia.

Finał Ligi Europy rozegrany zostanie 27 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Wyniki rewanżowych meczów 1/4 finału piłkarskiej Ligi Europy:
Dnipro Dniepropietrowsk - Club Brugge 1:0 (0:0) - Szachow (82). >>>Zobacz gole
pierwszy mecz 0:0, awans - Dnipro
Zenit Sankt Petersburg - Sevilla FC 2:2 (0:1) - Rondon (48), Hulk (72) - Bacca (6 - karny), Gameiro (85). >>>Zobacz gole
pierwszy mecz 1:2, awans - Sevilla
ACF Fiorentina - Dynamo Kijów 2:0 (1:0) - Gomez (43), Vargas (90). >>>Zobacz gole
pierwszy mecz 1:1, awans - Fiorentina
SSC Napoli - VfL Wolfsburg 2:2 (0:0) - Callejon (50), Mertens (65) - Klose (71), Perisic (73). >>>Zobacz gole
pierwszy mecz 4:1, awans - Napoli