Na tym etapie doszło do dwóch rywalizacji zespołów z jednego kraju. Schalke 04 Gelsenkirchen zremisowało u siebie z Borussią Moenchengladbach 1:1 (1:1), a KKA Gent uległo przed własną publicznością KRC Genk 2:5.

Wcześniej odbyły się trzy mecze. Anderlecht pokonał na wyjeździe APOEL Nikozja 1:0. W podstawowym składzie zespołu gości wystąpił Łukasz Teodorczyk, który został zmieniony w 59. minucie. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił w 29. minucie Nicolae Stanciu. W podstawowym składzie gospodarzy zagrał natomiast były obrońca Legii Warszawa Inaki Astiz. Hiszpan opuścił boisko w 40. minucie.

W innym spotkaniu, które rozpoczęło się o godz. 19 piłkarze Manchesteru United zremisowali na wyjeździe z FK Rostów 1:1. Goście objęli prowadzenie w 35. minucie, kiedy to Zlatan Ibrahimovic po indywidualnej akcji wyłożył piłkę Henrikowi Mchitarjanowi, a ten pokonał bramkarza gospodarzy. W 53. minucie wyrównał Aleksander Bucharow, który świetnie wykorzystał podanie z głębi pola Cimafieja Kałaczewa.

Wyjazdową porażkę ponieśli piłkarze Ajaksu Amsterdam, którzy w 1/16 wyeliminowali Legię Warszawa. Wicemistrzowie Holandii przegrali z FC Kopenhaga 1:2.