Faworyzowany Manchester United w ubiegły czwartek pokonał na wyjeździe Celtę Vigo 1:0 i w rewanżu prowadził 1:0 od 17. minuty po golu strzałem głową reprezentanta Belgii Marouane'a Fellainiego. Jednak kibice "Czerwonych Diabłów" do końca musieli drżeć o losy swojej drużyny.

W 85. minucie wyrównał bowiem Argentyńczyk Facundo Roncaglia. Oba zespoły kończyły w dziesiątkę (w 88. minucie czerwone kartki za przepychanki zobaczyli Roncaglia oraz Iworyjczyk Eric Bailly z MU). W ostatnich sekundach doliczonego czasu świetną okazję miała jeszcze Celta, ale ostatecznie nie zdołała strzelić gola na wagę awansu. Wynik 1:1 dał awans podopiecznym Jose Mourinho.

>>>Manchester United - Celta Vigo 1:1 (1:0)
Bramki: dla Manchesteru - Marouane Fellaini (17); dla Celty - Facundo Roncaglia (85)
Czerwone kartki: Eric Bailly (Manchester, 88), Facundo Roncaglia (Celta, 88)
Sędzia: Ovidiu Hategan (Rumunia)
Pierwszy mecz - 1:0