Zespół Atalanty udanie powrócił do europejskich pucharów po 26 latach przerwy. Wynik spotkania ustalił już w pierwszej połowie, a gole zdobyli Andrea Masiello (27), Alejandro Gomez (41) i Bryan Cristante (44). Bezbarwny i mało widoczny był natomiast Wayne Rooney, który latem przeniósł się z Manchesteru United do Evertonu.

>>>Atalanta - Everton 3:0. Zobacz gole

Efektowne zwycięstwo odniósł również Milan, który rozbił na wyjeździe Austrię Wiedeń 5:1. Trzy bramki strzelił Andre Silva, a po jednym trafieniu dołożyli Hakan Calhanoglu i Suso.

>>>Austria Wiedeń - AC Milan 1:5. Zobacz gole

Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie SV Zulte-Waregem - OGC Nice, bo goście wygrali 5:1. Po dwa gole strzelili Alassane Plea i Mario Balotelli, a jedno trafienie dołożył Allan Saint-Maximin.

Pięć bramek na wyjeździe strzelili także piłkarze Zenitu Sankt Petersburg, którzy pokonali Vardar Skopje 5:0.

W czwartek cały mecz rozegrał Maciej Rybus, a jego Lokomotiw Moskwa bezbramkowo zremisował na wyjeździe z FC Kopenhaga. W podstawowym składzie Łudogorca Razgrad wystąpił z kolei Jacek Góralski. Jego zespół również zremisował 0:0 z Istanbul Basaksehir, a były pomocnik Jagiellonii Białystok zszedł z boiska w 77. minucie.

Z kolei Dynamo Kijów bez Tomasza Kędziory w kadrze meczowej, pokonało u siebie albański Skenderbeu Korca 3:1. W kadrze meczowej FC Koeln nie znalazł się natomiast Paweł Olkowski, a jego zespół przegrał na wyjeździe z Arsenalem Londyn 1:3. Zawodnikiem "Kanonierów" jest Krystian Bielik, który obecnie leczy kontuzję barku.

Spotkanie rozpoczęło się z godzinnym opóźnieniem. Organizatorzy chcieli bowiem zapewnić bezpieczeństwo kibicom, wchodzącym na stadion. Wcześniej angielska prasa informowała, że do Londynu przyjechało 20 tys. fanów, mimo że w sprzedaży było jedynie trzy tysiące biletów dla niemieckich kibiców. Zebrali się oni pod stadionem i utrudniali dostanie się na obiekt tym, którzy mieli wejściówki. Doszło do przepychanek między fanami i służbami bezpieczeństwa.

Natomiast kazachski zespół FK Astana, który wyeliminował Legię Warszawa z walki o Ligę Mistrzów przegrał na wyjeździe z Villarreal 1:3. Z kolei szans na występy w Lidze Europejskiej mistrzów Polski pozbawił Sheriff Tyraspol, który bezbramkowo zremisował z FC Zlin.

Finał LE odbędzie się 16 maja w Lyonie, a jego zwycięzca zapewni sobie udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.