Niespodziewanej porażki doznał Łudogorec Razgrad (8 pkt), który uległ tureckiemu zespołowi Istanbul Basaksehir (5 pkt) 1:2. W zespole gospodarzy do 82. minuty występował Jacek Góralski. Zespołowi Polaka wystarczył punkt, aby być pewnym gry w kolejnej rundzie. Pewna awansu z grupy C jest natomiast Braga (10 pkt), która pokonała u siebie Hoffenheim 3:1.

>>>Łudogorec - Basaksehir 1:2. Zobacz gole

W grupie B pewne awansu Dynamo Kijów przegrało na wyjeździe ze Skenderbeu Korcza 2:3. W zespole gości do 71. minuty występował Tomasz Kędziora. Drugim zespołem z tej grupy, który zapewnił sobie udział w kolejnej rundzie jest Partizan Belgrad, który pokonał Young Boys Berno 2:1.

Szanse na awans Z grupy F ma Lokomotiw Moskwa (8 pkt), który bez Macieja Rybusa w kadrze pokonał u siebie FC Kopenhaga (6 pkt) 2:1. Rybus naciągnął mięsień dwugłowy i nie zagra do końca roku. W tej grupie prowadzi Sheriff Tyraspol, który szans na grę w fazie grupowej pozbawił Legię Warszawa. Mołdawski zespół pokonał FC Zlin 1:0 i z dziewięcioma punktami prowadzi w stawce.

W kiepskim stylu z rozgrywkami żegna się Everton, bo po pięciu kolejkach z jednym punktem zamyka tabelę grupy E. Angielski zespół już w poprzedniej kolejce stracił szanse na awans, a w czwartek przegrał na własnym boisku z Atalantą Bergamo 1:5. Tym zwycięstwem włoski zespół zapewnił sobie udział w kolejnej fazie. Podobnie jak Atalanta, 11 punktów ma również Olympique Lyon, który pokonał u siebie Apollon Limassol 4:0.

>>>Everton - Atalanta 1:5. Zobacz gole

Pierwsze miejsce w grupie D zapewnił sobie Milan, który pokonał na wyjeździe Austrię Wiedeń 5:1. Co ciekawe Milan i Atalanta mają po tyle samo punktów i identyczny bilans bramkowy 13-4.

>>>Austria - AC Milan 1:5. Zobacz gole

Do gry o awans z grupy H włączyło się FC Koeln, które pokonało na własnym boisku pewny udziału w kolejnej rundzie Arsenal Londyn 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu strzelił w 62. minucie z rzutu karnego Sehrou Guirassy. W zespole gospodarzy od 65. minuty grał Paweł Olkowski. Niemiecka drużyna po drugim zwycięstwie z rzędu, ma, podobnie jak Crvena Zvezda, która bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z BATE Borysów, sześć punktów.

Pewny awansu przed tą kolejką był już FCSB Bukareszt. Rumuński zespół, znany wcześniej jako Steaua, uległ na wyjeździe Viktorii Pilzno 0:2. Obie drużyny mają już zagwarantowany udział w kolejnej rundzie, ponieważ Hapoel Beer-Shewa przegrał na wyjeździe z FC Lugano 0:1.

Pierwsze miejsce w grupie zapewnił sobie austriacki Salzburg, który pokonał na własnym boisku Vitorię Guimaraes 3:0. W drugim meczu w tej grupie Konyaspor (5 pkt) zremisował u siebie z Olympique Marsylia (7 pkt) 1:1. Tym samym turecki zespół przedłużył swoje szanse na awans.

Pewny gry w 1/16 finału jest Ostersunds FK (10 pkt). Szwedzki zespół pokonał na własnym boisku Zorię Ługańsk 2:0, która zachowała jednak szanse na awans. Ukraiński zespół ma sześć punktów i traci dwa do Athletic Bilbao, z którym zmierzy się we Lwowie w ostatniej kolejce.

Do Lazio, które wcześniej zapewniło sobie grę w 1/16 finału i w czwartek zremisowało z Vitesse Arnhem 1:1, dołączyło OGC Nice. Zespół z Nicei pokonał SV Zulte-Waregem 3:1 i również jest pewny awansu z grupy K.

Grupę L zdominowały dwa zespoły: Zenit St. Petersburg (13 pkt) i Real Sociedad (12 pkt). Rosyjska drużyna pokonała u siebie Vardar Skopje 2:1. Z kolei wyjazdowa wygrana z Rosenborgiem Trondheim 1:0 zapewniła awans Realowi Sociedad.

Pierwsze miejsce w grupie A zapewnił sobie Villarreal (11 pkt) pokonując na wyjeździe FK Astana (7 pkt) 3:2. Kazachski zespół wcześniej pozbawił szans na grę w Lidze Mistrzów Legię Warszawa. Na drugie miejsce w tej grupie awansowała Slavia Praga (8 pkt), która pokonała na wyjeździe Maccabi Tel Awiw (1 pkt) 2:0.

Pewne awansu są: Arsenal Londyn, AC Milan, Olympique Lyon, Atalanta Bergamo, Villarreal, Dynamo Kijów, Partizan Belgrad, Braga, FCSB Bukareszt, Viktoria Pilzno, Salzburg, Oestersunds, Lazio, OGC Nice, Zenit Saint Petersbourg, Real Sociedad.

Finał LE odbędzie się 26 maja w Kijowie, a jego zwycięzca zapewni sobie udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.