W 28. minucie rozpędzony Kędziora wślizgiem zagrał piłkę w greckie pole karnego, a gola na 1:1 zdobył Witalij Bujalski. Prowadzenie gospodarzom w dziewiątej minucie dał Ahmed Hassan Koka, a w 40. ponownie wyprowadził ich na nie Gil Dias.

Dynamo wyrównało w 89. minucie za sprawą Benjamina Verbica i jest w dobrej sytuacji przed rewanżem. W końcówce Kędziora został ukarany żółtą kartką.

Dopiero w 87. minucie na boisku pojawił się Jakub Piotrowski, a jego Genk bezbramkowo zremisował w Pradze ze Slavią.

Niespodziewane zwycięstwo BATE dało trafienie Stanisława Drahuna tuż przed końcem pierwszej połowy. Arsenal zdecydowanie dłużej utrzymywał się przy piłce, ale nie potrafił sforsować białoruskiej obrony. Sfrustrowani "Kanonierzy" mecz kończyli w dziesiątkę. W 85. minucie czerwoną kartkę za uderzenie rywala łokciem zobaczył Alexandre Lacazette.

O 21.00 rozpoczęło się kolejnych siedem spotkań. Wśród nich wyjazdowy mecz SSC Napoli, w którym występują Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński, z FC Zurich.

W 1/16 finału grają zwycięzcy oraz wicemistrzowie 12 grup Ligi Europejskiej, a także drużyny z trzecich miejsc w Lidze Mistrzów (FC Brugge, Inter Mediolan, Napoli, Galatasaray Stambuł, Benfica Lizbona, Szachtar Donieck, Viktoria Pilzno i Valencia).

Finał obecnej edycji Ligi Europejskiej zaplanowano na 29 maja w Baku.