Rywalizacja Sevilli z Lazio zapowiadała się na jedną z najciekawszych w 1/16 finału, ale - jak się okazało - hiszpański zespół nie miał problemów z awansem. Przewagę wypracował sobie już w ubiegłym tygodniu, a w rewanżu bramki zdobyli Francuz Wissam Ben Yedder (20.) i Pablo Sarabia (78.).

Oba zespoły kończyły w dziesiątkę. W 60. minucie czerwoną kartkę (za drugą żółtą) zobaczył piłkarz gospodarzy, pochodzący z Argentyny Franco Vazquez, a jedenaście minut później - reprezentant Czarnogóry Adam Marusic z Lazio.

Piętnaście rewanżowych meczów 1/16 finału Ligi Europejskiej zaplanowano na czwartek.

Bliski awansu do kolejnej fazy jest wicelider Serie A Napoli, który pokonał na wyjeździe FC Zurich 3:1. Piotr Zieliński zdobył wówczas jedną z bramek dla gości, zaś Arkadiusz Milik popisał się asystą przy trafieniu Lorenzo Insigne.

Piłkarze z Neapolu rywalizowali jesienią w Lidze Mistrzów, zajęli trzecie miejsce w swojej grupie (za Paris Saint-Germain i Liverpoolem), co oznaczało możliwość gry w 1/16 finału LE.

Dynamo Kijów Tomasza Kędziory, po wyjazdowym remisie 2:2, podejmie u siebie Olympiakos Pireus.

Dinamo Zagrzeb Damiana Kądziora zmierzy się u siebie z Viktorią Pilzno (w Czechach chorwacki zespół przegrał 1:2), a KRC Genk Jakuba Piotrowskiego podejmie Slavię Praga, z którą na wyjeździe zremisował 0:0.

Uważane za czołowe ekipy obecnej edycji LE londyńskie zespoły Chelsea i Arsenal zmierzą się u siebie - odpowiednio - ze szwedzkim Malmoe FF i białoruskim BATE Borysów. "The Blues" wygrali tydzień temu 2:1, natomiast Arsenal niespodziewanie przegrał na Białorusi 0:1.

W 1/16 finału grają zwycięzcy oraz wicemistrzowie 12 grup Ligi Europejskiej, a także drużyny z trzecich miejsc w Lidze Mistrzów (FC Brugge, Inter Mediolan, Napoli, Galatasaray Stambuł, Benfica Lizbona, Szachtar Donieck, Viktoria Pilzno i Valencia).

Losowanie par 1/8 finału odbędzie się w piątek.

Finał obecnej edycji Ligi Europejskiej zaplanowano na 29 maja w Baku.