Kijowianie przed tygodniem zremisowali w Grecji 2:2, a w rewanżu gola dla gospodarzy strzelił w 32. minucie Hiszpan Fran Sol.

Kędziora rozegrał całe spotkanie. W pierwszej połowie polski obrońca został upomniany żółtą kartką.

Z rozgrywkami pożegnał się natomiast KRC Genk. Belgijski zespół, bez Jakuba Piotrowskiego w kadrze, przegrał u siebie ze Slavią Praga 1:4 (w pierwszym meczu było 0:0).

Kłopotów z awansem nie miały wielkie firmy, m.in. Chelsea oraz Inter. Londyńczycy po raz drugi pokonali Malmoe FF, tym razem u siebie 3:0 (wcześniej 2:1), natomiast mediolańczycy wygrali na San Siro z Rapidem Wiedeń 4:0 (przed tygodniem zwyciężyli 1:0).

Kilka godzin wcześniej piłkarze Napoli pokonali u siebie FC Zurich 2:0. Piotr Zieliński grał w ekipie gospodarzy do 66. minuty, natomiast Arkadiusz Milik - od 77. minuty. Bramki zdobyli Simone Verdi oraz Algierczyk Adam Ounas. Na listę strzelców mógł się też wpisać polski napastnik, ale Milik niestety zmarnował doskonałą okazję. Przed tygodniem włoski zespół zwyciężył 3:1.

Prowadzone przez byłego trenera Lecha Poznań Nenada Bjelicę Dinamo Zagrzeb, bez borykającego się z kontuzją Damiana Kądziora, wygrało u siebie z Viktorią Pilzno 3:0. W ubiegłym tygodniu chorwacki zespół przegrał w Czechach, ale tylko 1:2.

Łącznie w trzynastu z szesnastu par awans wywalczyły drużyny, które były rozstawione w losowaniu i rewanże grały na swoich stadionach.

Jedno spotkanie odbyło się w środę, tego dnia awansowała Sevilla - drugi raz wygrała z Lazio Rzym, tym razem u siebie 2:0 (wcześniej 1:0).

Losowanie par 1/8 finału odbędzie się w piątek, początek o godz. 13.

Finał obecnej edycji Ligi Europejskiej zaplanowano na 29 maja w Baku.