Milik wynik otworzył w 14. minucie i w tym momencie Austriacy do awansu potrzebowali aż pięciu goli. Ambitnie grający gospodarze zdobyli jednak trzy. Jeszcze w pierwszej połowie trafił Munas Dabbur, a w drugiej Fredrik Gulbrandsen i Christoph Leitgeb.

Trwa ładowanie wpisu

Polak rozegrał całe spotkanie i został ukarany żółtą kartką. Do 74. minuty partnerował mu Piotr Zieliński.

Odpadła inna włoska ekipa - Inter Mediolan, który na San Siro przegrał z Eintrachtem Frankfurt 0:1. Jedynego gola w dwumeczu, w szóstej minucie rewanżu, uzyskał skuteczny także w Bundeslidze 21-letni Serb Luka Jovic. Eintracht jest jedyną niemiecką drużyną, która pozostała w grze w europejskich pucharach.

Za burtą jest Dynamo Kijów Tomasza Kędziory. Ukraiński zespół był w kiepskiej sytuacji już po porażce w Londynie z Chelsea 0:3, a na własnym obiekcie uległ aż 0:5. Trzy bramki dla "The Blues" zdobył Oliver Giroud, a po jednej dołożyli Marcos Alonso i Callum Hudson-Odoi. Obrońca reprezentacji Polski rozegrał całe spotkanie.

Arsenal Londyn przed tygodniem przegrał we Francji 1:3, ale straty odrobił już w pierwszym kwadransie po golach Pierre-Emericka Aubameyanga i Ainsleya Maitland-Nilesa. Gabończyk w 72. minucie ustalił rezultat na 3:0.

Blisko sensacji było w Krasnodarze. Rosyjski klub przegrał na wyjeździe z Valencią 1:2, ale w 85. minucie prowadzenie pięknym uderzeniem tuż sprzed narożnika pola karnego dał mu Magomed Sulejmanow i awans był na wyciągnięcie ręki. Już w doliczonym przez sędziego czasie gry "Nietoperze" uratował jednak Goncalo Guedes.

Dogrywki były potrzebne w Pradze i Lizbonie. Slavia dwukrotnie prowadziła z Sevillą, ale ostatecznie po raz drugi po 90 minutach było 2:2. W dodatkowym czasie gry to goście pierwsi strzelili gola, ale szybko wyrównał Holender Mick van Buren. W 119. minucie szalę na stronę gospodarzy przechylił w olbrzymim zamieszaniu podbramkowym pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej Ibrahim Traore, choć niefortunnie interweniował też w tej sytuacji duński obrońca ekipy z Andaluzji Simon Kjaer.

W Lizbonie Benfica w regulaminowym czasie pokonała Dinamo Zagrzeb 1:0. Taki sam wynik padł w Chorwacji, więc konieczne było dodatkowe 30 minut. W nich wyższość 36-krotnego mistrza Portugalii nie podlegała dyskusji i skończyło się 3:0.

Kadrowicz Damian Kądzior grał w barwach Dinama do 75. minuty, a zastąpił go inny były piłkarz polskiej ligi Chorwat Mario Situm.

Losowanie par ćwierćfinałowych - w piątek.

Wyniki i program rewanżowych meczów 1/8 finału Ligi Europejskiej (gwiazdka oznacza awans):