Arsenal w poprzednim sezonie dotarł do finału LE, w którym przegrał 1:4 z inną londyńską drużyną - Chelsea.

W czwartkowym spotkaniu na wyjeździe z Olympiakosem bramkę dla "Kanonierów" zdobył w 81. minucie Francuz Alexandre Lacazette.

Sporego wyczynu dokonał Rangers FC. Szkocki zespół, który w walce o fazę grupową LE pokonał w kwalifikacjach Legię Warszawa, przegrywał u siebie z SC Braga do 67. minuty 0:2, ale ostatecznie zwyciężył 3:2. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Rumun Ianis Hagi, syn słynnego Gheorghe.

We wcześniejszej serii meczów Łudogorec Razgrad, z Jakubem Świerczokiem w składzie, uległ u siebie Interowi Mediolan 0:2.

Świerczok, który w czwartek grał do 76. minuty, jest obecnie jedynym Polakiem w Łudogorcu. Jeszcze niedawno w bułgarskim zespole występował też Jacek Góralski, ale zimą przeszedł do Kajratu Ałmaty z Kazachstanu.

Bramki dla Interu zdobyli sprowadzony zimą z Tottenhamu Duńczyk Christian Eriksen w 71. minucie oraz Belg Romelu Lukaku z rzutu karnego w doliczonym czasie gry.

Blisko awansu jest także półfinalista poprzedniej edycji LE Eintracht Frankfurt, który pokonał u siebie FC Salzburg 4:1. Trzy bramki zdobył 23-letni Japończyk Daichi Kamada.

Na tym etapie rywalizacji występują drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w 12 grupach Ligi Europy, a także osiem zespołów z trzecich lokat w grupach Ligi Mistrzów.

Większość meczów rewanżowych odbędzie się 27 lutego (dzień wcześniej spotkanie Bragi z Rangers).

Finał zostanie rozegrany 27 maja w Gdańsku.

Wyniki i program 1/16 finału Ligi Europy:

Sporting Lizbona - Istanbul Basaksehir 3:1 (2:0)

Getafe - Ajax Amsterdam 2:0 (1:0)

FC Kopenhaga - Celtic Glasgow 1:1 (0:1)

CFR Cluj - FC Sevilla 1:1 (0:0)

FC Brugge - Manchester United 1:1 (1:1)

Łudogorec Razgrad - Inter Mediolan 0:2 (0:0)

Eintracht Frankfurt - FC Salzburg 4:1 (2:0)

Szachtar Donieck - Benfica Lizbona 2:1 (0:0)

APOEL Nikozja - FC Basel 0:3 (0:1)

Wolverhampton Wanderers - Espanyol Barcelona 4:0 (1:0)

Olympiakos Pireus - Arsenal Londyn 0:1 (0:0)

AZ Alkmaar - LASK Linz 1:1 (0:1)

Bayer Leverkusen - FC Porto 2:1 (1:0)

VfL Wolfsburg - Malmoe FF 2:1 (0:0)

AS Roma - KAA Gent 1:0 (1:0)

Rangers FC - SC Braga 3:2 (0:1)

Rewanże - 27 lutego Kolejne rundy: 12 marca - pierwsze mecze 1/8 finału 19 marca - rewanżowe mecze 1/8 finału 9 kwietnia - pierwsze mecze ćwierćfinałowe 16 kwietnia - rewanżowe mecze ćwierćfinałowe 30 kwietnia - pierwsze mecze półfinałowe 7 maja - rewanżowe mecze półfinałowe 27 maja - finał (Gdańsk)