"Kolejorz", który po sześciu meczach w ekstraklasie ma zaledwie osiem punktów, pokazuje w LE zupełnie inne oblicze. Przez cztery rundy kwalifikacji przeszedł w imponującym stylu i z bilansem bramek 13-1, a w czwartek długo nawiązywał równorzędną walkę z wicemistrzem Portugalii i faworytem grupy D.

Na bramki Pizziego (w dziewiątej minucie z rzutu karnego) oraz Urugwajczyka Darwina Nuneza (42.) dwukrotnie odpowiedział Szwed Mikael Ishak (15. i 48.). Nunez okazał się tego dnia nie do zatrzymania - trafił do siatki jeszcze dwa razy (60. i 90+3.), kompletując hat-trick.

W Liege padły dwie bramki, obie dla gości. W 19. minucie rzut karny wykorzystał Anglik James Tavernier, a w doliczonym czasie drugiej połowy wynik uderzeniem z linii środkowej boiska na 2:0 dla Rangers ustalił jego rodak Kemar Roofe. W obu spotkaniach grupy D zgodnie zwyciężyli zatem faworyci.

W następnej kolejce 29 października Lech zagra w Szkocji z Rangers FC, a Benfica podejmie Standard Liege.

Niespodzianką zakończyło się spotkanie we Włoszech pomiędzy Napoli a AZ Alkmaar. Gospodarze, którzy w trzech meczach Serie A w tym sezonie (nie licząc walkowera z Juventusem Turyn) odnieśli komplet zwycięstw z bilansem bramek 12-1, przegrali z teoretycznie słabszym rywalem 0:1. W ich składzie zabrakło Arkadiusza Milika oraz wciąż zmagającego się z koronawirusem Piotra Zielińskiego.

W drugim meczu grupy F Real Sociedad pokonał w Chorwacji HNK Rijeka 1:0.

W grupie E w Salonikach PAOK zremisował z prowadzoną przez byłego trenera Legii Warszawa Norwega Henninga Berga Omonią Nikozja 1:1. Od 61. minuty w składzie gospodarzy grał Karol Świderski, który zastąpił byłego piłkarza Lechii Gdańsk Chorwata Antonio Colaka. Kiedy Polak wszedł na boisko, wynik był już ustalony.

Bardzo dobry początek w ekipie PSV Eindhoven (również grupa E) ma Niemiec Mario Goetze. Mistrz świata z 2014 roku, który dość niespodziewanie przeniósł się do Holandii minionego lata, gdy nie przedłużono jego kontraktu z Borussią Dortmund, zdobył bramkę w spotkaniu z debiutującą w europejskich pucharach Granadą. To drugie trafienie 28-letniego napastnika w drugim oficjalnym występie w tym klubie. PSV przegrało jednak u siebie 1:2.

Nie licząc Napoli, Nie zawiodły ekipy z najsilniejszych lig w Europie - Roma pokonała w Bernie drużynę Young Boys 2:1 (grupa A), Arsenal Londyn takim samym wynikiem wygrał na wyjeździe z Rapidem Wiedeń (grupa B), natomiast Bayer Leverkusen rozbił u siebie Nice 6:2.

W drugim meczu grupy A CFR Cluj, którego rezerwowym bramkarzem jest Grzegorz Sandomierski, wygrał w Bułgarii z CSKA Sofia 2:0.

Pozostałe spotkania 1. kolejki rozpoczną się o godzinie 21. Faza grupowa potrwa do 10 grudnia, a finał zaplanowano na 26 maja w Gdańsku.

Wyniki i program 1. kolejki Ligi Europy: czwartek, 22 października Grupa A CSKA Sofia - CFR Cluj 0:2 (0:0) Young Boys Berno - AS Roma 1:2 (1:0) Grupa B FC Dundalk - Molde FK 1:2 (1:0) Rapid Wiedeń - Arsenal Londyn 1:2 (0:0) Grupa C Bayer Leverkusen - Nice 6:2 (2:1) Hapoel Beer Szewa - Slavia Praga 3:1 (1:0) Grupa D Lech Poznań - Benfica Lizbona 2:4 (1:2) Standard Liege - Rangers FC 0:2 (0:1) Grupa E PSV Eindhoven - Granada 1:2 (1:0) PAOK Saloniki - Omonia Nikozja 1:1 (0:1) Grupa F Napoli - AZ Alkmaar 0:1 (0:0) HNK Rijeka - Real Sociedad 0:1 (0:0) grają od godz. 21.00: Grupa G Sporting Braga - AEK Ateny Leicester City - Zoria Ługańsk Grupa H Sparta Praga - Lille Celtic - AC Milan Grupa I Maccabi Tel Awiw - Karabach Agdam Villarreal - Sivasspor Grupa J Tottenham Hotspur - LASK Linz Łudogorec Razgrad - Royal Antwerpia Grupa K Wolfsberger AC - CSKA Moskwa Dinamo Zagrzeb - Feyenoord Rotterdam Grupa L Slovan Liberec - KAA Gent Hoffenheim - Crvena Zvezda Belgrad