Bramki dla Milanu zdobyli Hiszpan Brahim Diaz oraz Portugalczycy Rafael Leao i Diogo Dalot.

Zwycięstwo "Rossonerich" mogło być jeszcze wyższe, ale w 36. minucie Zlatan Ibrahimovic nie wykorzystał rzutu karnego, podyktowanego za faul właśnie na nim. Słynny Szwed trafił w poprzeczkę.

Prowadzona przez Stefana Piolego drużyna z San Siro ostatniej porażki - licząc wszystkie rozgrywki - doznała 8 marca.

W drugim meczu grupy H Lille OSC zremisował u siebie z Celtikiem Glasgow 2:2, choć do 67. minuty gospodarze przegrywali 0:2 po dwóch golach reprezentanta Norwegii Mohameda Elyounoussi. W ekipie ze Szkocji rezerwowym był Patryk Klimala.

Po dwóch kolejkach Milan ma sześć punktów, Lille cztery, Celtic jeden, a Sparta pozostaje bez żadnego.

Do niespodzianki doszło w grupie J, gdzie Tottenham Hotspur przegrał w Belgii z drużyną z Antwerpii 0:1. Bramkę dla Royalu zdobył doświadczony izraelski pomocnik Lior Refaelov, przez wiele sezonów piłkarz FC Brugge.

Drużynie Jose Mourinho nie pomógł fakt, że od początku wystąpili m.in. Gareth Bale, Dele Alli i Serge Aurier, a w drugiej połowie Heung-Min Son czy Harry Kane (zmienił Bale'a).

Royal wygrał sześć ostatnich meczów, licząc wszystkie rozgrywki. W tabeli LE jest liderem z kompletem punktów.

Tottenham ma trzy, podobnie jak LASK Linz, który pokonał pozostający bez punktów Łudogorec Razgrad 4:3. Wszystkie trzy gole dla gości strzelił Elvis Manu z Ghany (ale urodzony w Holandii).

Najwyższe zwycięstwo w pierwszych czwartkowych meczach odniosła występująca w grupie L Crvena Zvezda Belgrad. Serbski zespół pokonał u siebie Slovana Liberec 5:1. W tabeli ma trzy punkty, podobnie jak jego czwartkowy rywal.

Liderem z kompletem zwycięstw jest Hoffenheim. Niemiecki zespół, który tydzień temu wygrał z Crveną Zvezdą 2:0, tym razem pokonał na wyjeździe KAA Gent 4:1.