Grupa E:

Chelsea Londyn - Juventus Turyn 2:2 (2:1). Bramki: dla Chelsea - Oscar (31, 33); dla Juventusu - Arturo Vidal (38), Fabio Quagliarella (80)

Szachtar Donieck - FC Nordsjaelland 2:0 (1:0). Bramki: Henrich Mczitarjan (44, 76)

Grupa F:

Bayern Monachium - Valencia 2:1 (1:0). Bramki: dla Bayernu - Bastian Schweinsteiger (38), Toni Kroos (76); dla Valencii - Nelson Valdez (90+1). Czerwona kartka: Adil Rami (Valencia, 90+3)

Lille - BATE Borysów 1:3 (0:3). Bramki: dla Lille - Aurelien Chedjou (60); dla BATE - Aleksander Wołodko (6), Witalij Rodionow (20), Edgar Olechnowicz (43)

Grupa G:

Barcelona - Spartak Moskwa 3:2 (1:1). Bramki: dla Barcelony - Cristian Tello (14), Lionel Messi (71, 80); dla Spartaka - Dani Alves (29-samob.), Romulo (59)

Celtic Glasgow - Benfica Lizbona 0:0

Grupa H:

Manchester United - Galatasaray Stambuł 1:0 (1:0). Bramka: Michael Carrick (7)

SC Braga - CFR Cluj 0:2 (0:2). Bramki: Rafael Bastos (19, 34)

Barcelona przegrywała do 71. minuty z drużyną ze stolicy Rosji 1:2, ale od czego jest Lionel Messi... Argentyńczyk w ciągu dziewięciu minut strzelił dwa gole, zapewniając wicemistrzom Hiszpanii trzy punkty w grupie G.

Wcześniej bramkę dla Katalończyków zdobył Cristian Tello (w 14. minucie), a dla gości... Brazylijczyk Dani Alves (samobójczy gol w 29. minucie) i jego rodak Romulo (59). W podstawowym składzie Spartaka wystąpiło zaledwie dwóch Rosjan.

Szkoleniowcem tego zespołu jest Unai Emery. Bask doskonale zna Barcelonę, ponieważ w poprzednich sezonach regularnie z nią rywalizował, trenując Valencię (odszedł z Estadio Mestalla latem).

W wyrównanym, bardzo ciekawym spotkaniu grupy E Chelsea prowadziła z Juventusem już 2:0 po dwóch golach w ciągu trzech minut sprowadzonego latem za 40 mln dolarów Brazylijczyka Oscara. Szczególnej urody było drugie trafienie. Utalentowany pomocnik obrócił się przed polem karnym i kopnął bez zastanowienia, a podkręcona piłka wpadła tuż pod poprzeczkę.

Mistrzowie Włoch jeszcze przed przerwą zdobyli jednak gola kontaktowego po płaskim strzale Chilijczyka Arturo Vidala, a wynik ustalił w 80. minucie wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Fabio Quagliarella, który sprytnie wykorzystał sytuację sam na sam (kopnął piłkę między nogami Petra Cecha).

W spotkaniu Celtic Glasgow - Benfica Lizbona (grupa G) bramkarz gospodarzy Łukasz Załuska, cały czas przegrywający rywalizację z Anglikiem Fraserem Forsterem, usiadł na ławce rezerwowych, a jego koledzy z drużyny zremisowali 0:0.

W grupie F finalista poprzedniej edycji LM Bayern Monachium pokonał 2:1 Valencię, która pod wodzą nowego trenera Mauricio Pellegrino spisuje się poniżej oczekiwań swoich kibiców. W rodzimej ekstraklasie w czterech meczach odniosła tylko jedno zwycięstwo (2:1 nad beniaminkiem Celtą Vigo).

Do niespodzianki doszło w drugim ze środowych spotkań w tej grupie. Faworyzowany francuski Lille uległ u siebie BATE Borysów 1:3. Do przerwy zanosiło się nawet na pogrom - gospodarze przegrywali z mistrzami Białorusi 0:3. Jedną z bramek dla gości zdobył doświadczony napastnik Witalij Rodionow, występujący w BATE od 2005 roku, z krótką przerwą na wypożyczenie do Freiburga.

Dwa środowe spotkania 1. kolejki poprowadzili polscy sędziowie. Marcin Borski był arbitrem wspomnianego meczu Lille z BATE, a Paweł Gil został wyznaczony przez UEFA na starcie Szachtara Donieck z duńskim FC Nordsjaelland (2:0).

Poprzednim Polakiem, który prowadził spotkanie w najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych w Europie, był w październiku 2008 roku Grzegorz Gilewski.