Grupa E:

FC Nordsjaelland - Juventus Turyn 1:1 (0:0). Bramki: dla FC Nordsjaelland - Mikkel Beckmann (50); dla Juventusu - Mirko Vucinic (81)

Szachtar Donieck - Chelsea Londyn 2:1 (1:0). Bramki: dla Szachtara - Alex Teixeira (3), Fernandinho (52); dla Chelsea - Oscar (88)

Grupa F:

Lille OSC - Bayern Monachium 0:1 (0:1). Bramka: Thomas Mueller (20-karny)

Bate Borysów - Valencia 0:3 (0:1). Bramki: Roberto Soldado trzy (45+1-karny, 55, 69)

Grupa G:

Barcelona - Celtic Glasgow 2:1 (1:1). Bramki: dla Barcelony - Andres Iniesta (45), Jordi Alba (90+4); dla Celtiku - Giorgos Samaras (18)

Spartak Moskwa - Benfica Lizbona 2:1 (2:1). Bramki: dla Spartaka - Rafael Carioca (3), Jardel (43-samob.); dla Benfiki - Lima (33)

Grupa H:

Galatasaray Stambuł - CFR Cluj 1:1 (0:1). Bramki: dla Galatasaray - Burak Ylmaz (77); dla CFR Cluj - Dany Nounkeu (19-samob.).

Manchester United - SC Braga 3:2 (1:2). Bramki: dla Manchesteru United - Javier Hernandez (25, 75), Jonny Evans (62); dla Bragi - Alan (2, 20)

W 18. minucie meczu na Camp Nou kibiców gospodarzy zaskoczył Grek Georgios Samaras, który wykorzystał dośrodkowanie z prawego skrzydła. Po jego strzale głową piłka odbiła się jeszcze od pleców Argentyńczyka Javiera Mascherano i zmyliła bramkarza Victora Valdeza.

W ostatniej minucie pierwszej połowy gospodarzom udało się wyrównać. Andres Iniesta rozegrał piłkę z Xavim i znalazł się z nią kilka metrów przed bramką, strzelając obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Frasera Fostera (Łukasz Załuska oglądał spotkanie z ławki rezerwowych). W czwartej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry w drugiej połowie zwycięskiego gola zdobył obrońca Jordi Alba.

To setne zwycięstwo "Blaugrany" w Lidze Mistrzów. Granicę tę osiągnęły wcześniej tylko Real Madryt i Manchester United.

"Czerwone Diabły" najadły się we wtorek strachu w spotkaniu ze Sportingiem Braga. Już w drugiej minucie do siatki gospodarzy trafił Portugalczyk Alan, a w 20. po jego golu było już 0:2. Jednak pięć minut później gospodarze zmniejszyli straty. Meksykanin Javier Hernandez wykorzystał dośrodkowanie Japończyka Shinjego Kagawy i głową pokonał bramkarza rywali.

Kwadrans po zmianie stron do wyrównania doprowadził pochodzący z Irlandii Północnej Jonny Evans, a w 75. minucie wynik spotkania na 3:2 ustalił Hernandez, ponownie pokonując bramkarza uderzeniem głową.

Barcelona i Manchester United to jedyne ekipy z grup E-H, które wywalczyły dotąd komplet dziewięciu punktów.

Bez zwycięstwa w tej edycji LM pozostaje Juventus Turyn. Mistrz Włoch zremisował w Kopenhadze z ekipą Nordsjaelland 1:1. To mistrz Danii zdobył pierwszą bramkę - w 50. minucie z rzutu wolnego bramkarza Gianluigiego Buffona pokonał Mikkel Beckmann. "Stara Dama" wyrównała 10 minut przed końcem meczu, a na listę strzelców wpisał się Czarnogórzanin Mirko Vucinic. Mimo to zespół z Farum cieszył się z historycznego pierwszego punktu w Champions League.

Juventus jest trzeci w tabeli grupy E, a prowadzi Szachtar Donieck, który poradził sobie z triumfatorem ubiegłorocznej edycji - Chelsea Londyn.

W trzeciej minucie piłka trafiła do ustawionego w polu karnym Brazylijczyka Aleksa Teixeiry, który z kilku metrów bez problemu pokonał Petra Cecha. Siedem minut po przerwie na 2:0 podwyższył jego rodak Fernandinho. Tuż przed końcem spotkania honorową bramkę dla gości zdobył inny Brazylijczyk - Oscar, ale Chelsea nie zdołał wyrównać.

W Lille wszystko odbyło się zgodnie z przewidywaniami. Bayern, który przed trzema tygodniami niespodziewanie uległ BATE Borysów 1:3, tym razem sięgnął po trzy punkty. Zapewnił mu je Thomas Mueller, który w 20. minucie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Philippie Lahmie. Ubiegłoroczny mistrz Francji wciąż nie zdobył punktu w LM.

Z kolei mistrz Białorusi, który wygrał dwa poprzednie mecze i uchodził za rewelację rozgrywek, musiał uznać wyższość Valencii. W Mińsku przegrał 0:3, a hat-trickiem popisał się Roberto Soldado.

W Stambule ekipa Galatasaray grała z rumuńskim CFR Cluj. W 19. minucie samobójczą bramkę strzelił obrońca gospodarzy Kameruńczyk Dany Nounkeu, ale goście musieli od 28. minuty grać w dziesiątkę, bo sędzia usunął z boiska Urugwajczyka Matiasa Aguirregaraya. W 35. minucie bramkarz Cluj obronił strzał Brazylijczyka Felipe Melo z rzutu karnego. W drugiej połowie wyrównał Burak Yilmaz.

Drużyny z grup A-D zagrają w środę. Najciekawiej, nie tylko z perspektywy polskich kibiców, zapowiada się mecz Borussii Dortmund z Realem Madryt. W składzie gospodarzy zapewne pojawią się Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski, a zabraknie kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego.