Gospodarze na prowadzenie wyszli w 31. minucie. Po rzucie rożnym do siatki rywali trafił Felipe Santana. Kibice Borussii nie musieli długo czekać na kolejnego gola swojej drużyny. Sześć minut znów mieli powód do radości. Na dwa do zera podwyższył Mario Goetze. Przy tej bramce asystował Robert Lewandowski. Wynik spotkania na 3:0 ustalił Jakub Błaszczykowski. Kapitan reprezentacji Polski dobił strzał jednego z kolegów.

>>>Borussia Dortmund - Szachtar Donieck 3:0. Zobacz gole

Więcej emocji dostarczył drugi wtorkowy mecz 1/8 finału Champions League. W Manchesterze miejscowi United gościli Real Madryt. W pierwszym meczu był remis 1:1. Teoretycznie więc w lepszej sytuacji rewanżu byli gospodarze.

"Czerwone Diabły" jeszcze bliżej awansu były w 48. minucie, kiedy samobójczego gola strzelił Sergio Ramos. Jednak osiem minut później zaczął się dramat Man Utd. Najpierw sędzia podjął dość kontrowersyjną decyzję i za faul na rywalu czerwoną kartką ukarał Portugalczyka Naniego. Grający w przewadze Real szybko wykorzystał osłabienie przeciwników.

Najpierw w 66. minucie do remisu doprowadził Luka Modric, a trzy minuty później drugiego gola dla "Królewskich" strzelił Cristiano Ronaldo. Ta bramka zdecydowała o awansie hiszpańskiej drużyny.

>>>Manchester United - Real Madryt 1:2. Zobacz gole