Włosi w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów wygrali u siebie 2:0. W rewanżu byli murowanymi faworytami do awansu. Mało kto wierzył, że słabo ostatnio grająca Barcelona da radę strzelić rywalom aż trzy gole nie tracąc żadnego.

A jednak! Katalończycy dokonali niemożliwego. Pierwszego gola Messi strzelił już w piątej minucie. Oblężenie bramki gości spowodowało, że straty z pierwszego meczu udało się odrobić jeszcze przed przerwą. W 40. minucie autorem bramki znów był Messi. O losach u do ćwierćfinału przesądziły bramki zdobyte w drugiej części meczu. Do siatki AC Milan trafili Davida Villi i Jordi Alba.

>>>Barcelona - AC Milan 4:0. Zobacz gole

W drugim wtorkowym meczu Schalke przegrało 2:3 z Galatasaray i pożegnało się z Champions League. W pierwszym meczu był remis 1:1.

>>>Schalke - Galatasaray 2:3. Zobacz gole