W pierwszym meczu tych drużyn "Lewy" trafił do siatki swojego kolegi z reprezentacji Polski. Wtedy bramka naszego napastnika zapewniła BVB zwycięstwo 2:1. W rewanżu w Dortmundzie Lewandowski kilka razy próbował zaskoczyć Szczęsnego. Jednak tym razem górą był golkiper "Kanonierów". Dzięki jego fantastycznej postawie ekipie z Londynu udało się zachować czyste konto.

Do 74. minuty w barwach gospodarzy grał inny reprezentant Polski, Jakub Błaszczykowski. Skrzydłowy naszej kadry miał świetną okazję do wpisania się na listę strzelców, ale nie dał rady pokonać Szczęsnego.

Gola na wagę trzech punktów dla Arsenalu strzelił w 62. minucie Aaron Ramsey, który wykorzystał podanie Oliviera Giroud.

Po czterech kolejkach w tabeli grupy F prowadzi Arsenal, który ma 9 punktów. Drugie jest Napoli z taką samą ilością punktów. Trzecia Borussia z sześcioma "oczkami". Ostatnia jest Marsylia z zerowym dorobkiem.

Awans do 1/8 finału wywalczyły dwa hiszpańskie zespoły: FC Barcelona i Atlético Madryt. Drużyna z Katalonii po dwóch golach Lionela Messiego i jednym trafieniu Sergio Busquetsa pokonała na własnym stadionie AC Milan 3:1, a ekipa ze stolicy Hiszpanii pewnie wygrała przed własną publicznością z Austrią Wiedeń 4:0.

Jedną nogą w 1/8 finału jest również Chelsea Londyn. Podopieczni Jose Mourinho dzięki zwycięstwu 3:0 nad Schalke 04 mają na 9 punktów i przewodzą w grupie E.