Kibice w Paryżu nie narzekali na brak emocji. W 14. minucie rzutu karnego dla PSG nie wykorzystał Szwed Zlatan Ibrahimovic (świetna interwencja golkipera Manchesteru City Joe Harta), co "zemściło się" na mistrzach Francji w 38. minucie. Wówczas gola strzałem z prawej strony zdobył wracający do wysokiej formy po kontuzji Belg Kevin de Bruyne.

Jeszcze przed przerwie gospodarze wyrównali. Po fatalnym będzie Brazylijczyka Fernando piłka praktycznie odbiła się od nadbiegającego Ibrahimovica i wpadła do siatki.

W drugiej połowie oba zespoły znów zdobyły po jednej bramce. W 59. minucie Hart obronił strzał głową Urugwajczyka Edinsona Cavaniego, ale przy dobitce Adriena Rabiota był bezradny. Niespełna kwadrans później goście z Anglii wyrównali, a strzelcem gola był Brazylijczyk Fernandinho.

W drużynie PSG po raz pierwszy od czasu lutowego zawieszenia przez klub (m.in. za obrażenie trenera Laurenta Blanca) wystąpił reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Serge Aurier.

Dzień wcześniej Bayern Monachium, z Robertem Lewandowskim w składzie, pokonał u siebie Benficę Lizbona 1:0, natomiast Barcelona wygrała na Camp Nou z Atletico Madryt 2:1.

W spotkaniu w Monachium, sędziowanym przez Szymona Marciniaka, jedyna bramka padła już w drugiej minucie, po strzale Chilijczyka Arturo Vidala.

Z kolei Barcelona przegrywała do przerwy po golu Fernando Torresa (ten sam zawodnik został ukarany czerwoną kartką w 35. minucie), ale w drugiej połowie dwa trafienia dla gospodarzy zaliczył Urugwajczyk Luis Suarez.

Rewanże wtorkowych meczów odbędą się 13 kwietnia, a środowych dzień wcześniej. Półfinały zaplanowano na 26-27 kwietnia oraz 3-4 maja, a finał zostanie rozegrany 28 maja na San Siro.

>>>Paris Saint Germain - Manchester City 2:2 (1:1). Zobacz gole
Bramki: dla PSG - Zlatan Ibrahimovic (41), Adrien Rabiot (59); dla Manchesteru City - Kevin De Bruyne (38), Fernandinho (72)
Sędzia: Milorad Mazic (Serbia).
PSG: Kevin Trapp - Serge Aurier (78. Gregory van der Wiel), Thiago Silva, David Luiz, Maxwell - Adrien Rabiot (78. Lucas), Thiago Motta, Blaise Matuidi - Angel Di Maria, Zlatan Ibrahimovic, Edinson Cavani.
Manchester City: Joe Hart - Bacary Sagna, Eliaquim Mangala, Nicolas Otamendi, Gael Clichy - Jesus Navas, Fernandinho, Kevin De Bruyne (77. Fabien Delph), Fernando, David Silva (88. Wilfried Bony) - Sergio Aguero (90+3. Aleksandar Kolarov).