Piłkarze z Wolfsburga zajmują dopiero ósme miejsce w tabeli niemieckiej ekstraklasy, a udział w ćwierćfinale LM jest ich największym sukcesem na arenie międzynarodowej. Po środowym meczu są blisko historycznego awansu do półfinału.

Już po kilkudziesięciu sekundach spotkania w Niemczech doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Portugalski as Realu Cristiano Ronaldo zdobył bramkę, ale sędzia jej nie uznał, odgwizdując pozycję spaloną. Telewizyjne powtórki nie rozwiały do końca wątpliwości.

Wkrótce potem sytuacji sam na sam z bramkarzem "Wilków" nie wykorzystał napastnik Realu Francuz Karim Benzema.

Gospodarze byli bardziej skuteczni. W 18. minucie rzut karny pewnie wykorzystał szwajcarski obrońca Ricardo Rodriguez, a siedem minut później Keylora Navasa pokonał mocnym strzałem Maximilian Arnold.

To nie był koniec kłopotów Realu w tej części. Tuż przed przerwą z powodu kontuzji boisko opuścił Benzema, którego zastąpił Jese.

W drugiej połowie grający twardo i konsekwentnie gospodarze nie pozwolili utytułowanym rywalom na rozwinięcie skrzydeł. W efekcie wynik nie uległ już zmianie.

Dzień wcześniej Bayern Monachium, z Robertem Lewandowskim w składzie, pokonał u siebie Benficę Lizbona 1:0, natomiast Barcelona wygrała na Camp Nou z Atletico Madryt 2:1.

W spotkaniu w Monachium, sędziowanym przez Szymona Marciniaka, jedyna bramka padła już w drugiej minucie, po strzale Chilijczyka Arturo Vidala.

Z kolei Barcelona przegrywała do przerwy po golu Fernando Torresa (ten sam zawodnik został ukarany czerwoną kartką w 35. minucie), ale w drugiej połowie dwa trafienia dla gospodarzy zaliczył Urugwajczyk Luis Suarez.

Rewanże wtorkowych meczów odbędą się 13 kwietnia, a środowych dzień wcześniej. Półfinały zaplanowano na 26-27 kwietnia oraz 3-4 maja, a finał zostanie rozegrany 28 maja na San Siro.

>>>VfL Wolfsburg - Real Madryt 2:0 (2:0). Zobacz gole
Bramki: Ricardo Rodriguez (18-karny), Maximilian Arnold (25)
Sędzia: Gianluca Rocchi (Włochy)
Wolfsburg: Diego Benaglio - Vieirinha, Naldo, Dante, Ricardo Rodriguez - Bruno Henrique (80. Christian Traesch), Josuha Guilavogui, Maximilian Arnold, Luiz Gustavo, Julian Draxler (90+3. Marcel Schaefer) - Andre Schuerrle (85. Max Kruse).
Real: Keylor Navas - Danilo, Sergio Ramos, Pepe, Marcelo - Luka Modric (64. Isco), Casemiro, Toni Kroos (85. James Rodriguez) - Gareth Bale, Karim Benzema (41. Jese Rodriguez), Cristiano Ronaldo.