Glik uratował punkt gospodarzom spotkania z Bayerem Leverkusen, doprowadzając w czwartej doliczonej minucie drugiej połowy do wyrównania 1:1. Polak popisał się mocnym strzałem z linii pola karnego.

W grupie F cały mecz w barwach Borussii Dortmund rozegrał Łukasz Piszczek, a jego zespół zremisował u siebie z Realem Madryt 2:2 i utrzymał prowadzenie w tabeli.

Marcin Wasilewski i Bartosz Kapustka nie znaleźli się w kadrze mistrza Anglii Leicester City w starciu z FC Porto (1:0) w grupie G.

Natomiast w grupie H Maciej Rybus rozegrał cały mecz w drużynie Olympique'u Lyon, ale jego zespół przegrał na wyjeździe z Sevillą 0:1.

W środę okazję powiększenia dorobku strzeleckiego w Premier League będzie miał Robert Lewandowski. Najskuteczniejszy Polak w historii tych rozgrywek (33 gole) będzie rywalizował w barwach Bayernu Monachium z Atletico Madryt. Mogą wystąpić również Grzegorz Krychowiak z Paris Saint-Germain, występujący w Napoli Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik, a także Krystian Bielik z Arsenalu Londyn.

Polacy w meczach 2. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów:
wtorek, 27 września
AS Monaco - Bayer Leverkusen 1:1 Kamil Glik (obrońca Monaco) - cały mecz i bramka
Borussia Dortmund - Real Madryt 2:2 Łukasz Piszczek (obrońca Borussii) - cały mecz
Leicester City - FC porto 1:0 Marcin Wasilewski (obrońca Leicester) - poza kadrą Bartosz Kapustka (pomocnik Leicester) - poza kadrą
Sevilla - Olympique Lyon 1:0 Maciej Rybus (obrońca Lyonu) - cały mecz