Przed dwumeczem Barcelona - Chelsea obie ekipy rywalizowały ze sobą w Champions League 10-krotnie (od sezonu 2004/05). W ośmiu występach przeciw "The Blues" żadnego gola - mimo 655 minut spędzonych na boisku - nie zdobył Lionel Messi.

Jednak w tym sezonie Argentyńczyk strzelił angielskiemu trzy bramki - w tym setną w tych rozgrywkach. W pierwszym meczu Messi zdobył jednego gola, przyczyniając się do wyjazdowego remisu 1:1. Natomiast w rewanżu po raz pierwszy trafił do siatki rywali już w trzeciej minucie po dwójkowej akcji z Luisem Suarezem, posyłając piłkę między nogami Thibaut Courtois.

>>>Barcelona - Chelsea 3:0. Zobacz gole

W 20. minucie Messi ponownie błysnął swoim geniuszem, choć to nie on strzelił bramkę. Zainicjował kontratak, wypatrzył dobrze ustawionego Ousmane'a Dembele, a ten mocnym strzałem pokonał bramkarza "The Blues". To pierwsza bramka Francuza w barwach Barcelony, od kiedy w sierpniu przeszedł do hiszpańskiego klubu z Borussii Dortmund.

W 63. minucie Messi ponownie otrzymał podanie od Suareza. Kolejny raz w tym meczu przyśpieszył z piłką zostawiając za sobą rywali, zszedł na lewą stronę pola karnego i znowu posłał piłkę między nogami Courtois. Tym samym Argentyńczyk został drugim piłkarzem, który przekroczył granicę stu bramek w Lidze Mistrzów. Ze 117 trafieniami prowadzi Cristiano Ronaldo z Realu Madryt.

Dla Barcelony ważny był powrót do składu Andresa Iniesty. 33-letni pomocnik doznał kontuzji 4 marca w meczu z Atletico Madryt i dopiero w poniedziałek wznowił treningi. Pojawił się w podstawowym składzie, ale w 56. minucie zszedł z boiska przy ogromnej owacji publiczności. Barcelona pozostaje niepokonana na własnym boisku w Champions League od 25 meczów.

Wcześniej do kolejnej rundy awansował Bayern Monachium, AS Roma i Sevilla, a w ubiegłym tygodniu udział w ćwierćfinale zapewniły sobie Liverpool, Real Madryt, Juventus Turyn oraz Manchester City.

Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się w piątek o godz. 12 w Nyonie. Finał obecnej edycji LM zaplanowano na 26 maja w Kijowie.