W Kijowie, gdzie Tomasz Kędziora (Dynamo) rozegrał cały mecz, wicemistrz Ukrainy odpadł po zaciętej walce. W ubiegłym tygodniu w Belgii przegrał 0:1, ale stratę odrobił już w piątej minucie rewanżu.

W 50. prowadził 2:1, ale w 88. goście znów wyrównali. To dawało gospodarzom tylko kilka minut na zdobycie dwóch bramek. Jedną udało się uzyskać (90+3.), ale przy wyprowadzaniu kolejnej akcji jeden z obrońców stracił piłkę, co rywale wykorzystali, ustalając wynik na 3:3 i pieczętując awans.

To był trzeci sezon LM z rzędu, gdy Dynamo odpadło z rozgrywek w fazie kwalifikacji.

Jak poinformował klub, wraz z trenerem z zespołem rozstał się cały sztab szkoleniowy.

Białorusin Chackiewicz pracował z ekipą Dynama od 2017 roku, w ostatnim sezonie zespół w rozgrywkach ligowych zajął drugie miejsce, zdobywając o dwa punkty mniej od mistrza Szachtara Donieck.