Tylko bezbramkowy remis wywiózł z Nikozji zdecydowany faworyt pojedynku z miejscowym APOEL FC Ajax Amsterdam. Utytułowana drużyna z Holandii kończyła mecz w dziesiątkę, po tym jak w 80. minucie czerwoną kartkę (za drugą żółtą) zobaczył Marokańczyk Noussair Mazraoui.

W innym wtorkowym meczu piłkarze Club Brugge pod okiem sędziego Szymona Marciniaka pokonali na wyjeździe austriacki LASK Linz 1:0, a jedyną bramkę zdobył w 10. minucie z rzutu karnego Hans Vanaken. Z kolei wygraną Slavii Praga z CFR Cluj zapewnił gol Lukasa Masopusta w 28. minucie.

Pozostałe trzy spotkania zostaną rozegrane w środę. Dinamo Zagrzeb Damiana Kądziora podejmie norweski Rosenborg Trondheim, szwajcarski Young Boys Berno zmierzy się z Crveną Zvezdą Belgrad, a grecki Olympiakos Pireus z rosyjskim FK Krasnodar, który sensacyjnie wyeliminował FC Porto.

Rewanże zaplanowano na 27 i 28 sierpnia.

W poprzedniej rundzie - oprócz Porto - odpadły m.in. Dynamo Kijów Tomasza Kędziory oraz PAOK Saloniki Karola Świderskiego.

Mistrz Polski Piast Gliwice z kwalifikacjami LM pożegnał się już w pierwszej rundzie, a później odpadł w 2. rundzie eliminacji Ligi Europy.