Pierwszy z nich zmarnował kilka okazji, m.in. dwukrotnie trafił w obramowanie bramki, a jego zespół tylko zremisował na wyjeździe z KRC Genk 0:0. Polak został zmieniony w 72. minucie. Chwilę wcześniej sędzia ukarał go żółtą kartką.

Rezerwowym gości był Piotr Zieliński, a w kadrze gospodarzy nie zmieścił się Jakub Piotrowski.

Piszczek mógł z kolei cieszyć się ze zwycięstwa BVB nad Slavią w Pradze 2:0. Prawy obrońca gości rozegrał cały mecz i również zobaczył żółtą kartkę.

We wtorek od pierwszej do ostatniej minuty w swoich meczach wystąpili: Robert Lewandowski w Bayernie Monachium, bramkarz Wojciech Szczęsny w Juventusie Turyn oraz Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak w Lokomotiwie Moskwa.

Najbardziej wyróżnił się ten pierwszy, który zdobył dwie bramki w spotkaniu z Tottenhamem Hotspur w Londynie (7:2). Szczęsny zachował czyste konto w starciu z Bayerem Leverkusen w Turynie (0:2), a polscy piłkarze broniący barw mistrza Rosji musieli pogodzić się z porażką w Moskwie z Atletico Madryt 0:2.

Łącznie w 32 zespołach uczestniczących w fazie grupowej jest dziesięciu polskich piłkarzy.