Peszko rozpoczął spotkanie jako rezerwowy, a wszedł do gry od początku drugiej połowy, zmieniając Christiana Eichnera.

Cały mecz na ławce rezerwowych spędził inny kadrowicz Franciszka Smudy - Adam Matuszczyk.

W kadrze drużyny z Wolfsburga na to spotkanie zabrakło natomiast pozyskanego latem z Cracovii Mateusza Klicha.

Także z trybun zwycięstwo Hannoveru 96 nad TSG 1899 Hoffenheim 2:1 oglądał Artur Sobiech, który również na debiut w Bundeslidze musi poczekać. Jego nieobecność w kadrze gospodarzy na inauguracyjny pojedynek wynikała jednak z kłopotów zdrowotnych.

Najwięcej powodów do zadowolenia mieli Polacy występujący w Borussii Dortmund. Obrońcy tytułu rozpoczęli sezon od wygranej z Hamburgerem SV 3:1. Asystę przy drugiej bramce dla gospodarzy zaliczył Robert Lewandowski. Podobnie jak Łukasz Piszczek, rozegrał on całe spotkanie. Jakub Błaszczykowski, pojawił się na murawie w 75. minucie, zastępując Mario Goetzego.