Początek spotkania nie wskazywał na pogrom Koeln, bo w 13. minucie objęli oni prowadzenie po strzale głową Słoweńca Milivoje Novakovica. Po kolejnych 13 był już jednak remis, a po dośrodkowaniu Marcela Schmelzera z rzutu wolnego skuteczną główką popisał się Piszczek.

>>>Koeln - Borussia 1:6. Zobacz gole

Mecz rozstrzygnął się praktycznie w ciągu siedmiu minut po przerwie. Najpierw do siatki ekipy z Kolonii trafił Japończyk Shinji Kagawa, po asyście Piszczka, a następnie Lewandowski. Dobrym podaniem obsłużył go Błaszczykowski, który po raz dziewiąty w sezonie otworzył partnerom z Borussii drogę do bramki.

W końcówce goście zdobyli kolejne trzy gole; na listę strzelców wpisali się: Ilkay Guendogan, ponownie Kagawa po podaniu Piszczka i chorwacki rezerwowy Ivan Perisic.

Wszyscy trzej reprezentanci Polski w barwach Borussii rozegrali całe spotkanie. Sławomir Peszko z FC Koeln opuścił boisko w 77. minucie.

Zespół z Dortmundu siedem kolejek przed końcem sezonu prowadzi w tabeli i ma pięć punktów przewagi nad Bayern Monachium, który w sobotę wygrał z Hannoverem 96 2:1.