Piłkarze Wigan przerwali serię ośmiu kolejnych wygranych zespołu z Manchesteru. Zwycięstwo nad liderem zapewnił im w 50. minucie efektownym strzałem z okolic linii pola karnego reprezentant Szkocji Shaun Maloney. Gospodarze trafili do siatki jeszcze raz, jednak sędzia uznał, że jeden z ich zawodników sfaulował bramkarza rywali Hiszpana Davida de Geę.

>>>Wigan - Man Utd 1:0. Zobacz wideo

Ekipa z Manchesteru stworzyła sobie bardzo mało sytuacji do zdobycia bramki. Najlepszą miała w 81. minucie, ale strzał Daniela Welbecka obronił reprezentant Omanu Ali Al-Habsi.

Potknięcie lidera wykorzystał drugi w tabeli Manchester City, który zmniejszył przewagę do podopiecznych Alexa Fergusona do pięciu punktów. "The Citizens" pokonali w środę na własnym boisku West Bromwich Albion 4:0.

>>>Man City - WBA 4:0. Zobacz gole

Jedną z bramek zdobył Argentyńczyk Carlos Tevez, który wyszedł w podstawowej jedenastce po raz pierwszy od września, kiedy to podczas meczu Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium odmówił ponownej rozgrzewki i popadł tym samym w konflikt z włoskim trenerem Roberto Mancinim. Dwa trafienia dołożył jego rodak Sergio Aguero, a jedno Hiszpan David Silva.

W innym środowym meczu Arsenal Londyn z Wojciechem Szczęsnym w składzie pokonał na wyjeździe ostatni w tabeli Wolverhampton Wanderers 3:0. "Kanonierzy" mieli nieco ułatwione zadanie, gdyż od 8. minuty grali z przewagą jednego zawodnika. Czerwoną kartką ukarany został reprezentant Kamerunu Sebastien Bassong, który sfaulował w polu karnym Theo Walcotta. Jedenastkę wykorzystał Holender Robin van Persie, zdobywając już 27. gola w Premier League w tym sezonie.

Bramki dla Arsenalu strzelili także Walcott (11. minuta) oraz Izraelczyk Yossi Benayoun (69. minuta).

Szczęsny nie miał w tym spotkaniu zbyt wiele pracy. Popisał się jedną efektowną interwencją, broniąc w 61. minucie strzał głową Irlandczyka Kevina Doyle'a.

Londyńczycy pozostają na trzecim miejscu w tabeli Premier League. Mają pięć punktów przewagi nad czwartym Tottenhamem Hotspur, który w poniedziałek przegrał 1:2 z Norwich City.