Juventus już po ośmiu minutach prowadził 2:0 po dwóch trafieniach Chilijczyka Arturo Vidala, a na 3:0 podwyższył w 23. minucie Andrea Pirlo. Chwilę później czerwoną kartkę otrzymał bramkarz Romy Maarten Stekelenburg i stało się jasne, że goście nie odrobią już strat. Kibicom Juventusu nie popsuł humoru nawet zmarnowany przez Pirlo rzut karny. Po przerwie wynik ustalił Claudio Marchisio.

Na San Siro Milan szczęśliwie zremisował, ratując jeden punkt dopiero w ostatniej minucie regulaminowego czasu spotkania, gdy po raz 24. w tym sezonie trafił do bramki szwedzki napastnik Zlatan Ibrahimovic. Zespół grał już wtedy w osłabieniu, po czerwonej kartce (za drugą żółtą) dla Daniele Bonery w 82. minucie.

Gola dla Bolonii, która jest obecnie 12. w tabeli, zdobył w pierwszej połowie Urugwajczyk Gaston Ramirez (26. minuta).

Po 33. kolejce Juventus wyprzedza Milan o trzy punkty.

Czyste konto w bramce Fiorentiny zachował Artur Boruc, a jego zespół zremisował na własnym stadionie z Interem Mediolan. Gospodarze mogli pokusić się o zwycięstwo. W 69. minucie rzutu karnego podyktowanego za faul brazylijskiego bramkarza gości Julio Cesara na Andrei Lazzarim nie wykorzystał jednak Serb Adem Ljajic.

Boruc miał kilka udanych interwencji, broniąc m.in. strzał Urugwajczyka Diego Forlana w piątej minucie i Diego Milito w 88.

Ekipa z Florencji, która przed dwoma tygodniami pokonała broniący tytułu AC Milan 1:0, a w poprzedniej kolejce bezbramkowo zremisowała z Palermo, zanotowała trzeci kolejny mecz bez porażki. Jest obecnie 15. w tabeli Serie A.