Drużynie z Mediolanu zwycięstwo zapewniły gole Włocha Antonio Cassano, który latem przeszedł do Interu z drużyny lokalnego rywala AC Milan, oraz Argentyńczyka Rodrigo Palacio. Podopieczni Andrei Stramaccioniego mają na koncie 18 punktów i ustępują Lazio tylko liczbą zdobytych bramek.

W pozostałych niedzielnych spotkaniach drugie zwycięstwo w sezonie odniosła ekipa Cagliari, która okazała się lepsza od Bolognii dzięki bramce Belga Radji Nainggolana. Zwycięstwa odniosły również: Atalanta Bergamo (2:1 ze Sieną), Parma (2:1 z Sampdorią Genua) i znajdujące się niespodziewanie w dolnej połowie tabeli Udinese (1:0 z Pescarą).

Kolejne punkty straciła z kolei Fiorentina. Drużyna, która dtychczas jako jedyna nie schodziła z boiska pokonana po meczu z liderem, zremisowała 1:1 z Chievo w Weronie. "Viola" ma na koncie 12 punktów i zajmuje piąte miejsce w tabeli.

Remisem zakończyło się także spotkanie Palermo z Torino. Na Sycylii kibice nie zobaczyli żadnej bramki, a w ekipie gości cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Kamil Glik. W niedzielny wieczór, w ostatnim spotkaniu ósmej kolejki, Genoa zmierzy się na swoim stadionie z szóstą w tabeli Romą.

Rozgrywająca swój mecz w sobotę "Stara Dama" nie przegrała w Serie A od 15 maja 2011 roku, kiedy uległa Parmie 0:1. Zwycięstwo nad drugim w tabeli Napoli zapewniły jej gole Urugwajczyka Martina Caceresa i Francuza Paula Pogby. Oba padły w końcówce drugiej połowy, w odstępie dwóch minut - w 80. i 82.

Zespół z Turynu odniósł siódmą wygraną w tym sezonie, a Napoli poniosło pierwszą porażkę. Podopieczni Antonio Conte, którzy w ośmiu meczach zgromadzili 22 punkty, pozostali na prowadzeniu w tabeli. Ich przewaga nad sobotnim rywalem wynosi obecnie trzy punkty.

W drugim z sobotnich meczów piłkarze Lazio Rzym pokonali na własnym boisku wicemistrzów Włoch AC Milan 3:2. Wygraną stołecznej ekipie zapewniły gole Brazylijczyka Hernanesa, Antonio Candrevy oraz Miroslava Klosego. Urodzony w Opolu reprezentant Niemiec ma na koncie już sześć trafień w lidze.

O jedną bramkę mniej ma w dorobku 19-letni napastnik Stephan El Shaarawy, który strzelił jednego z goli dla ekipy z Mediolanu. Drugiego dołożył Holender Nigel de Jong.

Lazio zajmuje trzecie miejsce w lidze z dorobkiem 18 punktów. Do prowadzącego Juventusu traci cztery. Aktualnym wicemistrzom kraju wiedzie się znacznie gorzej - w sobotę przegrywając w Rzymie ponieśli drugą z rzędu i już piątą w tym sezonie porażkę. W ośmiu spotkaniach wygrali zaledwie dwa razy i zgromadzili siedem punktów. To daje im dopiero 15. lokatę w tabeli.