Nie popełniająca błędu od początku sezonu Roma wygrała kolejne, ósme spotkanie, tym razem z Napoli 2:0 i zajmuje samotnie pierwsze miejsce w tabeli.

>>>Roma - Napoli 2:0. Zobacz gole

Na drugiej pozycji, ze strata pięciu już puntów do lidera, zajmuje Napoli i Juventus, kory w niedzielę poniósł niespodziewaną porażkę z Fiorentiną 2:4. "Stara dama" nie przegrywała we Florencji od grudnia 1998 roku. Klęsce winna jest przede wszystkim obrona czarno-białych, której przez piętnaście minut drugiej połowy jakby nie było na boisku. Trudno przewidzieć, jak ta klęska podziała na piłkarzy Juventusu, którzy za trzy dni zmierzą się w Lidze Mistrzów z Realem Madryt.

>>>Fiorentina - Juventus 2:4. Zobacz gole

Na czwartym miejscu też dość niespodziewanie uplasował się klub Hellas Werona, który w tym sezonie powrócił po dłuższej przerwy do ekstraklasy. Wygrał on w niedzielę z Parmą 3:2. Na uwagę zasługuje pierwszy sukces debiutującego w serie A Sassuolo, które pokonało 2:1 przedostatnią w tabeli Bolonię i zamieniło się z nią miejscami.