Dokładnie rok temu, 17 maja, ligę wygrało Atletico Madryt. Teraz w meczu z Atletico, zwycięzcą ligi została FC Barcelona. Kataloński klub ma za sobą wyjątkowo udany sezon. W 37 meczach ligowych Barcelona straciła jedynie 19 goli. W wyjątkowo dobrej formie jest Messi, który razem z Neymarem i Suarezem stworzyli - jak to określają komentatorzy - trójząb, który jest w stanie przebić się przez nawet najszczelniejszą obronę.

>>>Atletico - Barcelona 0:1. Zobacz wideo

Tak było w meczu z Atletico, w którym miejsce Suareza zajął Pedro. W pierwszej połowie, czterech obrońców Madrytu skutecznie strzegło bramki Oblaka. Wystrzelona przez argentyńskiego napastnika piłka wpadła do niej dopiero w 64. minucie.

„Liga należy do Messiego” - napisała po meczu sportowa Marca. „Messi czyni Barcę mistrzem” - tytułuje Mundo Deportivo, a dziennik As informuje: „Barca Messiego wygrywa”.

W tym sezonie Barcelona ma szansę na zdobycie jeszcze dwóch trofeów. 30 maja rozgrywa z Athletic Bilbao finałowy mecz o Puchar Króla, a 6 czerwca zagra z Juventusem Turyn o puchar Ligi Mistrzów.

Jedyny rywal Barcelony w walce o mistrzowski tytuł, Real Madryt również na wyjeździe wygrał z Espanyolem Barcelona 4:1 (0:0), a 3 bramki strzelił Cristiano Ronaldo.

Przed ostatnią serią spotkań Barcelona ma 93 pkt. i o 4 pkt. wyprzedza Real; na trzecim miejscu jest Atletico Madryt z dorobkiem 77 pkt.

Tabelę zamyka klub z Cordoby, którego spadek już wcześniej został przesądzony; w strefie spadkowej są też Eibar i Almeria, które mają po 32 pkt. i do bezpośrednio wyprzedzających je zespołów tracą 2 punkty.