Broniący tytułu Katalończycy prowadzili 2:0 po trafieniach Chorwata Ivana Rakitica (20. minuta) i Brazylijczyka Neymara (41.). Jednak w drugiej połowie lepiej grali gospodarze - na 1:2 stratę zmniejszył reprezentant DR Konga Cedric Bakambu (57.), który uzyskał pięć z ostatnich sześciu goli swojego zespołu we wszystkich rozgrywkach. Gol wyrównujący padł po samobójczym trafieniu Francuza Jeremy'ego Mathieu (63.).

>>>Villarreal - Barcelona 2:2. Zobacz gole

Pomimo tego potknięcia Barcelona umocniła się na prowadzeniu w ekstraklasie. Ma 76 punktów i wyprzedza o dziewięć wicelidera Atletico Madryt. Stołeczni nieoczekiwanie przegrali w sobotę na wyjeździe z walczącym o utrzymanie Sportingiem Gijon 1:2.

Villarreal jest czwarty z dorobkiem 54 punktów, a piąta Sevilla ma o sześć mniej. Pierwsza czwórka La Ligi w przyszłym sezonie wystąpi w Lidze Mistrzów.