Milik trafił do bramki głową już w drugiej minucie gry. Napastnik reprezentacji Polski strzelił siódmą bramkę w pięciu ostatnich spotkaniach.

W 76. minucie z kolei asystował przy trafieniu Anwara El Ghaziego. Cztery minuty później Milik opuścił boisko.

Polak z dorobkiem 16 bramek zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców Eredivisie, wspólnie z Dirkiem Kuytem (Feyenoord Rotterdam) i Sebastienem Hallerem (FC Utrecht). Więcej goli od nich mają Vincent Janssen (AZ Alkmaar) i Luuk de Jong (PSV) - po 19.

Dzięki temu zwycięstwu zespół z Amsterdamu z 68 punktami objął prowadzenie w tabeli i o dwa wyprzedza broniącego tytułu niedzielnego rywala.

We wtorek PSV Eindhoven odpadło z Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu 1/8 finału z Atletico Madryt po dogrywce był bezbramkowy remis i w serii rzutów karnych lepszy okazał się hiszpański zespół 8:7.