Jedyne trafienie z przedostatnim zespołem tabeli Bawarczycy zaliczyli w 20. minucie. Najpierw na bramkę Eintrachtu strzelał z ok. 17-18 metrów rzadko grający ostatnio Mario Goetze, ale jego uderzenie odbił nogą fiński golkiper gości Lukas Hradecky. Piłka poleciała wysoko do góry, wyskoczył do niej stojący na linii pola karnego Ribery i popisał się ekwilibrystycznym strzałem z woleja "nożycami". Tym razem Hradecky był bez szans - piłka wpadła pod poprzeczkę.

Wynik do końca nie uległ już zmianie. W 71. minucie Roberta Lewandowskiego zastąpił Brazylijczyk Douglas Costa.

W drugiej połowie Bawarczycy mogli podwyższyć wynik, ale po strzale Xabiego Alonso z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę, zaś w końcówce spotkania szarżującego na bramkę rywali Thomasa Muellera powstrzymał Hradecky.

>>>Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt 1:0. Zobacz wideo

Podopieczni Pepa Guardioli, których we wtorek czeka mecz 1/4 finału Ligi Mistrzów z Benficą Lizbona, mają obecnie w tabeli Bundesligi 72 punkty. Wicelider Borussia Dortmund (64), zespół m.in. Łukasza Piszczka, podejmie w sobotę wieczorem Werder Brema.

Coraz bliżej spadku jest Hannover 96 (17 pkt). W sobotę przegrał u siebie z Hamburgerem SV 0:3 i traci już dziesięć punktów do przedostatniego Eintrachtu. Artur Sobiech siedział na ławce rezerwowych gospodarzy.

VfB Stuttgart, z Przemysławem Tytoniem w bramce, zremisował na wyjeździe z SV Darmstadt 2:2.