Żyro nabawił się urazu tuż przed przerwą po faulu rywala, gdy rozpędzony biegł lewą stroną boiska (sędzia nie pokazał czerwonej kartki, jedynie żółtą). Na oficjalnej stronie klubu napisano w środę, iż polski piłkarz doznał skomplikowanego zerwania więzadeł w lewym kolanie.

Sam piłkarz poinformował w środę wieczorem na Twitterze, że będzie pauzować około roku.

Niestety, brutalny atak na nogę kosztuje mnie 10-12 miesięcy przerwy - napisał 23-letni skrzydłowy. Na jego koncie na Twitterze jest również zamieszczony film, na którym widać feralne zdarzenie z wtorkowego meczu.

Żyro, który występuje w Anglii od stycznia, miał bardzo udany start w barwach Wolverhampton (w dwóch meczach ligowych strzelił trzy gole). Później doznał jednak kontuzji łydki i pauzował kilka tygodni.

Po 40 kolejkach angielskiej Championship (drugi poziom rozrywek) Wolverhampton z dorobkiem 52 punktów zajmuje 12. miejsce w tabeli.