Ekipa z Neapolu dzień wcześniej przegrała w Mediolanie z czwartym w tabeli Interem 0:2.

To było 25. w tym sezonie ligowe zwycięstwo Juventusu, który zmierza po piąty tytuł mistrzowski z rzędu. Ekipa z Turynu nie przegrała od 23 meczów.

W niedzielę bramki zdobywali: Sami Khedira (10), Paul Pogba (71), Juan Cuadrado (74) i Simone Padoin (89).

Przykrą wiadomością dla "Starej Damy" jest kontuzja pomocnika Claudio Marchisio. Włoch musiał zejść z murawy już w 15. minucie po zderzeniu z zawodnikiem rywali. Doszło do urazu kolana i jak napisały media - jego udział w rozpoczynających się 10 czerwca we Francji mistrzostwach Europy jest zagrożony.

>>>Juventus - Palermo 4:0. Zobacz gole

Aż trzy gole wpuścił w niedzielę Wojciech Szczęsny, który bronił bramki Romy. Rzymianie zremisowali na wyjeździe z Atalantą Bergamo 3:3. Piłkarze w tym meczu się nie oszczędzali. Sędzia pokazał aż siedem żółtych kartek.

Roma bardzo dobrze zaczęła. Po trafieniach Lucasa Digne (23) i Radji Nainggolana (27) prowadziła już 2:0, ale później to gospodarze królowali. Polski bramkarz w ciągu siedemnastu minut puścił trzy gole - najpierw Marco D'Alessandra (33), a później dwa Marco Borriellego (37, 50). Remis uratował stołecznej ekipie Francesco Totti (85).

Piłkarze z Rzymu i tak zbliżyli się do Napoli. W tabeli dzieli ich pięć punktów, a czwarty Inter Mediolan do Romy ma stratę czterech.

Na dziesiąte miejsce awansowało w sobotę Torino (42 pkt), które pokonało na wyjeździe Bolognę 1:0 dzięki bramce Andrei Belottiego z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. W zwycięskiej ekipie całe spotkanie rozegrał obrońca reprezentacji Polski Kamil Glik.

Fiorentina, w której gra Jakub Błaszczykowski (wszedł na ostatnie dwie minuty) wygrała z Sassuolo 3:1 i z dorobkiem 59 punktów zajmuje piąte miejsce w tabeli. Kolejny cios musiała znieść drużyna Pawła Wszołka Verona. Reprezentant Polski spędził na murawie ostatnie dziesięć minut, a jego zespół przegrał z Frosinone 1:2. Verona ma bardzo trudną sytuację. Zajmuje ostatnie miejsce i ma zaledwie 22 punkty. Do bezpiecznej 17. lokaty tracą aż dziewięć punktów.