W spotkaniu z AFC Bournemouth pierwszą bramkę ligową w tym sezonie strzelił Eden Hazard (w 34. minucie). "The Blues" prowadzili wówczas już 1:0, bo w piątej minucie Boruca pokonał Pedro. Hazard trafił do bramki gospodarzy również w doliczonym czasie gry, ustalając wynik meczu. Wcześniej bramkarza reprezentacji Polski pokonał Willian. Honorową bramkę dla gospodarzy strzelił Tommy Elphick.

>>>AFC Bournemouth - Chelsea Londyn 1:4. Zobacz gole

Niespodziewanie na własnym boisku zremisował Liverpool 2:2, choć prowadził już 2:0 po trafieniach Daniela Sturridge'a i Adama Lallany. Po przerwie bramki dla gości strzelili Papiss Cisse i Jack Colback.

>>>Liverpool - Newcastle 2:2. Zobacz gole

Wcześniej Manchester City pokonał przed własną publicznością Stoke City 4:0. Bramki dla "The Citizens" zdobyli Fernando, Sergio Aguero (z karnego) i dwie Kelechi Iheanacho. Dzięki temu Manchester City awansował na trzecie miejsce, ale w niedzielę może stracić tę pozycję na rzecz Arsenalu, który zagra na wyjeździe z Sunderlandem.

>>>Manchester City - Stoke City 4:0. Zobacz gole

W czwartym sobotnim meczu Southampton pokonał na wyjeździe pewną spadku Aston Villę 4:2. Tym samym "Święci" zajmują ósme miejsce w tabeli i wciąż mają szanse na zakwalifikowanie się do gry w europejskich pucharach.

W niedzielę prowadzące w tabeli Leicester City podejmie Swansea City.