Zwycięską bramkę dla gości zdobył w 63. minucie Valentin Eysseric, który trafił do siatki po raz pierwszy w tym sezonie.

We wcześniejszym niedzielnym meczu Girdondins Bordeaux zremisowało na wyjeździe z En Avant de Guingamp 1:1, a gola dla gości uzyskał Igor Lewczuk, również notując pierwsze trafienie. Polski obrońca grał przez 90 minut. Bordeaux jest na siódmym miejscu i ma 20 punktów - o 12 mniej od lidera.

W sobotę broniące tytułu PSG pokonało przed własną publicznością Nantes 2:0. Do 68. minuty w zespole gości występował Mariusz Stępiński, natomiast z ławki rezerwowych gospodarzy spotkanie obejrzał Grzegorz Krychowiak. W meczu Rennes z Angers SCO (1:1) do 80. minuty w zespole gospodarzy grał Kamil Grosicki.

Dzień wcześniej AS Monaco z Kamilem Glikiem w składzie pokonało na wyjeździe Lorient 3:0. Również w piątek Olympique Lyon wygrał na stadionie rywala z Lille 1:0. W zespole gości do 81. minuty grał Maciej Rybus.