Piłkarze z Neapolu prowadzili u siebie do 90+4. minuty 3:0 po golach Lorenzo Tonellego, Słowaka Marka Hamsika i Belga Driesa Mertensa. Zieliński, który grał do 65. minuty, asystował przy trafieniu Hamsika na początku drugiej połowy.

Goście jedyną bramkę zdobyli w ostatnich sekundach po strzale z rzutu karnego (Gianluca Caprari).

Na ławce rezerwowych Napoli siedział Igor Łasicki, natomiast w kadrze gospodarzy nie było jeszcze Arkadiusza Milika, który już wrócił do zdrowia po kontuzji kolana.

Napoli z dorobkiem 41 pkt pozostało na trzecim miejscu. Traci trzy punkty do Romy. Drużyna Wojciecha Szczęsnego dzięki bramce Belga Radji Nainggolana w 12. minucie pokonała na wyjeździe Udinese 1:0. Zwycięstwo gości mogło być wyższe, ale Bośniak Edin Dżeko nie wykorzystał w pierwszej połowie rzutu karnego.

Po raz kolejny czyste konto zachował także wypożyczony z Romy do Empoli Łukasz Skorupski. Jego zespół (17. w tabeli) zremisował bezbramkowo na wyjeździe z Sampdorią Genua. W ekipie gospodarzy cały mecz rozegrał Karol Linetty (żółta kartka), a na ławce rezerwowych siedział Bartosz Bereszyński.

W meczu Cagliari - Genoa (4:1) od 81. minuty w zespole gospodarzy grał Bartosz Salamon.

Lider Serie A Juventus (45) zagra wieczorem na wyjeździe z Fiorentiną.