Jedną z bramek dla rzymian zdobył Edin Dżeko, który z 19 trafieniami zrównał się z Argentyńczykiem Gonzalo Higuainem (Juventus Turyn) na czele klasyfikacji strzelców Serie A. Oprócz Bośniaka do siatki Torino trafili Egipcjanin Mohamed Salah, Argentyńczyk Leandro Paredes i w doliczonym czasie Belg Radja Nainggolan.

Szczęsnego pokonał tylko w 84. minucie doświadczony argentyński piłkarz Maxi Lopez. 32-letni napastnik wszedł na boisko chwilę wcześniej.

Roma ma obecnie 56 punktów i traci siedem do lidera Juventusu. Trzecie jest Napoli, które kilka godzin wcześniej pokonało na wyjeździe Chievo Werona 3:1. Jedną z bramek zdobył grający od 42. minuty Piotr Zieliński, natomiast od 71. występował Arkadiusz Milik.

Empoli, z bramkarzem Łukaszem Skorupskim w składzie, uległo w sobotę u siebie Lazio Rzym 1:2. W niedzielę Sampdoria Genua - z występującym cały mecz Bartoszem Bereszyńskim i grającym od 55. minuty Karolem Linettym - zremisowała u siebie z Cagliari 1:1. W zespole gości rezerwowym był Bartosz Salamon.

Zwraca uwagę niedzielne zwycięstwo ostatniej w tabeli Pescary - aż 5:0 nad Genoą. W poprzednich 24 meczach ta ekipa wygrała tylko jeden mecz, na dodatek... walkowerem - w sierpniu z Sassuolo (na boisku przegrała wówczas 1:2). Kilka dni temu zmieniła trenera, Massimo Oddo został zastąpiony przez doświadczonego Czecha Zdenka Zemana.