Kapitan reprezentacji Polski po raz pierwszy w tym spotkaniu trafił do bramki w 24. minucie, kiedy wykorzystał rzut karny. Mistrzowie Niemiec prowadzili wówczas 1:0 po golu Arturo Vidala. Na przerwę gospodarze schodzili prowadząc 3:0, bo w 42. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Lewandowski. Trzecią bramkę zdobył dziewięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy.

Podopieczni Carlo Ancelottiego nie poprzestali na tym i bezlitośnie wykorzystywali kolejne błędy w defensywie gości. W 56. minucie efektowne trafienie zaliczył David Alaba, a później w ciągu pięć minut dwa gole zdobył rezerwowy Kingsley Coman (65. i 69.). Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik spotkania na 8:0 ustalił Arjen Robben.

Lewandowski opuścił boisko w 57. minucie i wraz z Pierre-Emerickiem Aubameyangem mają po 19. goli. Gabończyk w sobotę strzelił dwie bramki, a jego Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe SC Feriburg 3:0. Cały mecz w barwach gości rozegrał Łukasz Piszczek.

Z kolei wicelider Bundesligi RB Lipsk, który do Bayernu traci pięć punktów, na własnym boisku odniósł zwycięstwo nad FC Koeln 3:1. Całe spotkanie w drużynie gości zagrał Paweł Olkowski.

Bayern z dorobkiem 53 punktów prowadzi w tabeli. Pięć traci do niego RB Lipsk. Trzecia z 40 punktami jest Borussia Dortmund.