Rooney wykorzystał "jedenastkę" w doliczonym czasie pierwszej połowy. Było to 252. trafienie najlepszego strzelca w historii klubu z Old Trafford. W 79. minucie wyrównał z rzutu wolnego Islandczyk Gylfi Sigurdsson.

>>>Manchester United - Swansea City 1:1. Zobacz gole

Podopieczni Jose Mourinho po raz dziesiąty w tym sezonie zremisowali na swoim boisku, a niewielką pociechą jest dla nich przedłużenie do 25 serii meczów bez porażek w Premier League. Po raz ostatni przegrali 23 października ubiegłego roku z Chelsea w Londynie (0:4).

United zrównał się punktami z lokalnym rywalem - City (po 65 pkt), który w niedzielę popołudniu zagra w Middlesbrough. Wyprzedzający o jeden punkt obie drużyny z Manchesteru, trzeci w tabeli Liverpool zagra w poniedziałek na wyjeździe z Watford.

Swansea natomiast wciąż jest w strefie spadkowej, ale zmniejszyła do dwóch punktów stratę do bezpiecznego w tym momencie zespołu Hull City.