Linetty pokonał bramkarza Lazio w 32. minucie (gol na 1:2). To jego pierwsze trafienie we włoskiej ekstraklasie. Polski pomocnik rozegrał całe spotkanie, natomiast obrońca gości Bartosz Bereszyński został zmieniony w 68. minucie.

Sampdoria miała tego dnia utrudnione zadanie - od 18. minuty grała bowiem w dziesiątkę po czerwonej kartce Słowaka Milana Skriniara.

W 70. minucie Lazio prowadziło już 7:1 (m.in. dwa gole Ciro Immobile). Goście zdołali jeszcze odpowiedzieć dwoma trafieniami Fabio Quagliarelli i ostatecznie przegrali 3:7.

>>>Lazio - Sampdoria 7:3. Zobacz gole

Z występami w najwyższej klasie rozgrywkowej żegna się Palermo. Drużyna Thiago Cionka zremisowała na wyjeździe z Chievo Werona 1:1. Obrońca reprezentacji Polski rozegrał cały mecz.

Trzy kolejki przed końcem sezonu Palermo zajmuje przedostatnie miejsce (19.) z dorobkiem 20 punktów i traci dwanaście do zajmującego bezpieczną lokatę Empoli Łukasza Skorupskiego. Ten zespół, z polskim bramkarzem w składzie, pokonał u siebie Bolognę 3:1.

Wieczorem AC Milan zagra z Romą Wojciecha Szczęsnego. Rzymianie zajmują w tym momencie trzecie miejsce (75). Tracą dziesięć punktów do Juventusu, który w sobotnich derbach zremisował z Torino 1:1.

Wicelider Napoli (77 pkt) również w sobotę pokonał u siebie Cagliari 3:1. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał pomocnik Piotr Zieliński (żółta kartka), a w ekipie gości obrońca Bartosz Salamon. Napastnik Napoli Arkadiusz Milik wszedł na boisko w 77. minucie, zmieniając strzelca dwóch goli Belga Driesa Mertensa.