Przed ostatnią kolejką Roma znajdowała się na drugim miejscu z przewagą punktu nad Napoli. Do 90. minuty to jednak zespół z Neapolu był na pozycji wicelidera, bo w Rzymie był remis 2:2. Jednak w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry zwycięską bramkę strzelił Diego Perotti.

Wcześniej Wojciecha Szczęsnego, który zagrał cały mecz, pokonali Pietro Pellegri (w siódmej minucie w sytuacji sam na sam) i Darko Lazovic (w 79. minucie strzałem głową wyrównał na 2:2). Co ciekawe goście mogli prowadzić 3:2, ale piłka po strzale Lazovicia odbiła się od Szczęsnego i trafiła w słupek. W międzyczasie bramkę na 2:1 dla Romy strzelił Edin Dżeko, który z 29 trafieniami zapewnił sobie tytuł króla strzelców. Tym samym Roma zajmując drugie miejsce zapewniła sobie udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

>>>Roma - Genoa 3:2. Zobacz gole

To był ostatni mecz w barwach Romy Francesco Tottiego, który rozegrał w tym klubie 25 sezonów. 40-letni napastnik pojawił się na boisku w 54. minucie, a blisko 60 tysięcy kibiców zgotowało mu owację na stojąco. Przed wejściem podbiegł do trybuny na południowym krańcu stadionu i zasalutował najbardziej zagorzałym fanom stołecznej drużyny.

Kibice natomiast przygotowali specjalne koszulki z numerem 10 i z napisem: "Kapitan na zawsze". Tottiego docenili również fani Genoi, którzy przygotowali koszulki z napisami: "25 sezonów w jednej koszulce, 785 meczów, 307 goli, mistrz świata z 2006 roku. Francesco Totti jest częścią historii piłki nożnej".

Na stratę punktów Romy liczyli piłkarze Napoli, którzy pewnie pokonali na wyjeździe Sampdorię 4:2. W podstawowych składach wystąpili naprzeciwko siebie dwaj reprezentanci Polski. W drużynie gospodarzy cały mecz zagrał Karol Linetty. Natomiast w barwach zespołu z Neapolu wystąpił Piotr Zieliński, a na ławce rezerwowych przebywał Arkadiusz Milik.